banner87
21 Şubat 2019 Perşembe

ALİ KOÇ

09 Haziran 2018, 11:15
Bu makale 276 kez okundu

Yıllar önce yolda yürürken aranmıştım. Arayan kişi çalıştığım kurumun en üst kademesinde ki kişiyi görüştürmek istediğini söyleyen yardımcısıydı. Dışarıda olduğum için hem seslerden hem de iletişimin o zaman ki kalite eksikliğinden söylenenleri çok iyi duyamıyordum. Açıkçası o dönemlerde sıkça insanlarla telefonla da dalga geçildiğini bildiğim için konuşan kişinin o olup olmadığından emin olmak içinde söylenenlere kaçamak yanıtlar veriyordum.
Yıllarca en yakınında çalışan birisi olarak beni tanımadın mı şeklinde ki sesini yükselttiğin de artık onun olduğundan emin olmuştum.
Benden istenen Koç Holdingin iş geliştirme direktörü olan Ali Koç’un şirketin bünyesine katmak için çaba gösterdiği Zeplin projesine katkı sağlamaktı. Bu nedenle de İstanbul’a gidip Ali Koç ile görüşmem isteniyordu.
Zeplin projesi ise; bir balon taşıyan zeplinin uçurulmasıydı. Amacı da, balonun üzerine reklamını yaptığınız ürünün ismini yazarak yerleşim yerlerinin üzerinde saatlerle uçarak görev yapmaktı. Başlangıç olarak Koç’un kendi ürünlerinin bu şekilde reklamı yapılacak daha sonra ki süreçte ise para kazanma amacıyla istekli firmaların ürünlerinin hangi yerleşim yerinde istenirse orada reklam hizmeti vermek şeklinde düşünülüyordu.
Yaklaşık bir hafta süreyle birlikte çalıştık sayın Ali Koç ve projede görev alan ve alması düşünülen yerli, yabancı personelle. Konu ile ilgili bu ana kadar sistemin koordinasyonunu yapmaya istekli 12 kişi ile görüşüldüğünü ama tatmin olmadıklarını benim görüşülen 13’ncü kişi olduğumu söylediler.
Bir haftalık çalışma süreci sonunda değerlendirme görüşmesinde düşüncelerimi söylediğimde bana sayın Ali Koç aynen şöyle söyledi. Bizim bu projeyi yürütemeyeceğimizim söylüyorsun dedi. Bende evet dedim. Hatırlayanlar olacaktır veya internette araştırılırsa görülecektir. Zeplin, Hazerfan havaalanından Çekmece-İstanbul’da kayıplara karıştı. Bir daha da bulunamadı.
Bunları şunun için yazdım. İnsanı diğer canlılardan ayıran özelliği gelişen ve değişen varlık olması. Örnek ise, Sayın Ali Koç. Umuda kurşun işlemez demiş büyük şair. Umut olabildiği için büyük camianın oyunu alarak seçimi kazandı.
Umut olabilmek ama en önemlisi de umudu yaşatabilmek. Başaranlar kalıyor başaramayanların ise, sonu hazin oluyor. Acı ama gerçek böyle.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV