banner153
banner159
05 Temmuz 2020 Pazar

ANLAMSIZLAŞMASIN

22 Mart 2020, 11:17
Bu makale 9436 kez okundu
ANLAMSIZLAŞMASIN
RAGIP TATAR
Televizyonda spor yayınların özellikle basketbol ve futbol maçlarını izlemek birçok sporseverin heyecanla izlediği karşılaşmalar. Doğal olarakta eğer taraftarı olduğu takımın maçını izliyorsa kazanmasını, kazanırkende ortaya seyir zevki olan oyun oynamasını isteyecektir.
Geçen hafta sonu oynanan basketbol ve futbol maçlarının bazılarını belirli sürelerde izledim. Açıkçası hiç ama hiç zevk almadım dersem abartmıyorum. Aynı ortamda bulunduğum izleyenlerde benzer duyguları yaşıyorlardı. Biz izleyenler olayın belirli bir kısmını yaşıyoruz özellikle taraftar olmadan oynanan oyunun yavanlığına bakıyoruz. Kişisel olarakta geçtiğimiz hafta sonu alınan sonuçların anlamı olmadığını düşünüyorum. İzlerken edindiğim izlenim formaliteyi yerine getirmek için oynanan oyun gibiydi.
Oynayan oyuncuların açısından olaya bakarsak sporun unsurlarını tam olarak karşılamamalarının haklılığını doğuracak bir sürü neden bulunabileceğini değerlendiriyorum.
Sağlıkla ilgili sorunların ortaya çıkmasından sonra ki düşüncem tüm spor dallarında sezonu yok saymak. Böyle bir düşünce keşke bu spor dallarının organizasyonları yürüten kurumlarca da benimsense. Gelecek günlerin neler getireceğini sanırım hiç birimiz bilmiyoruz.
Bizim liglerimizden önce Şampiyonlar Liginde seyircisiz oynanan maçı izlediğimde bu kanıya varmıştım. Bir aralar sıkça kullanıyorduk bu sözcüğü dur bakalım ne olacak diye.
Tüm spor dallarında ki kulüpleri zor günler bekliyor. Bu değerlendirmeyi bizim spor kulüplerimiz için yaptığım sanılmasın. Tüm ülkeler bazında düşünüyorum.
Endişelenmemizi sağlayan sağlık sorununa kısa süreçte bilim insanları çözüm bulurlar umarım. Yaşam ruhumuz yeniden canlılığa kavuşur.
Oynayanda, izleyende zevk alır daha doğru söylemle sporun ruhu yaşama tam olarak geçer.
Ragıp TATAR

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV