banner87
24 Nisan 2019 Çarşamba

ATKI GÖZÜKSÜN KAYSERİLİ OLDUĞUMUZ ANLAŞILSIN

07 Kasım 2018, 09:56
Bu makale 220 kez okundu

Cumartesi sabahı karşılaştığım Ankaragücü maçını izlemek için Başkente gelen arkadaşına böyle söylüyordu yan, yana yürüdüğü kişi. Atkın gözüksün ki Kayserili olduğumuz belli olsun.
Ben her zaman mutlu hissederim. Neden biliyor musun? Çünkü kimseden bir şey beklemem. Beklenti daima acıtır. Böyle söylüyor büyük şair. Çünkü gerçek futbol taraftarını tek beklentisi tuttuğu takımın başarısıdır.
Geçtiğimiz hafta ilk acı haber yurt dışından geldi. İngiltere Premier Ligi takımlarından birisinin başkanı maç sonu helikopter kazasında yaşama veda etti. Futbolsever olarak üzülmüştüm. Geçtiğimiz Cuma günü İstanbul’da oynanan maçta ise genç taraftar hayatını kaybetti. Çünkü tek beklentisi tuttuğu takımın başarısın istemek olan Koray Yaşar kardeşimizi sonsuzluğa uğurladık maçta. Biliyorum ki hepimizi derinden yaraladı bu ölüm.
Keşke diyorum olay duyulduğu andan itibaren maç orada bitirilseydi. Çok mu şey istiyorum bilmiyorum ama gönlümden geçen bu.
Atkın gözüksün Kayserili olduğumuz belli olsun diyen arkadaşın amacını anlıyorum. Çok fazla sayıda deplasmana maç izlemeye giden birisi olarak. Deplasmanda maç izlemenin keyfini saymakla bitiremem. Beni tek korkutan şey, maç sonucu kötüyse dönüş yolculuğunun zorluğudur. Eğer taraftarı olduğunuz takım maçta istediğiniz sonucu almışsa dönüş yolculuğunun keyfine diyecek yoktur. Molada içilen çayın bile keyfi başkadır. Yol boyu sadece maçta yaşananlar konuşulur. Zaten deplasmana da tek kişi ile gidilmez.
Atkı gözüksün ama kavgasız, gürültüsüz acısız olsun, gülümseyelim yaşama. Ancak böyle yaşamın anlamı olabilir.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV