banner153
05 Ağustos 2020 Çarşamba

BAKAN ÖZHASEKİ’DEN KAYSERİLİLERE UYARI

14 Nisan 2017, 07:17
Bu makale 6516 kez okundu
BAKAN ÖZHASEKİ’DEN KAYSERİLİLERE UYARI
ERKİNBEĞ UYGURTÜRK
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, önceki gün akşam Kayseri’de ki beş Sivil Toplum Kuruluşunun ortak toplantısında bir konuşma yaptı.
Her zaman söylediği kendi bakanlığı ile ilgili konuların haricinde konuşmasının sonralarında Kayserililere bazı uyarılarda bulundu.
Cumhurbaşkanının Kayseri’deki mitinge katılmaması ile ilgili bir soruya verdiği cevapta dikkate değer ve kulaklara küpe olunacak türden ifadeler vardı.
Bakan Özhaseki, “ Cumhurbaşkanı neden Kayseri’ye gelmedi” sorusunda mealen şu cevabı verdi.
“Öncelikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın referandum için oldukça fazla çalıştığını herkes biliyor. Bunun yanında devlet meseleleri bitmez, hele bizim ülkemizde hiç bitmez. Hal böyle olunca Cumhurbaşkanı da nihayetinde bir insan.  Yoruluyor, hastalanıyor. Kayseri mitingi olduğunda Başbakan Binali Yıldırımla birlikte katılacağı iki ilde program varmış. Ancak yorgunluktan dolayı Kayseri’ye Başbakan’ın gitmesini, Ankara’da da kendisinin mitinge katılmasını planlamış ve bu yüzden Kayseri’ye gelememiş. Bunun altında başka bir sebep aramak art niyettir.”
Bakan Mehmet Özhaseki’nin dediği bunlar. İnanır yada inanmazsanız. Başka sebep var ya da yok dersiniz onu da siz bilirsiniz.
Gelelim diğer meseleye.
Bakan Özhaseki, 15 Temmuz olayları ile ilgili konuşurken FETÖ elebaşına bayağı bir saydırdı. Bununla birlikte Kayseri’de bu örgüte ( Örgüt olmadığı dönemde) halisane duygularla yardım etmiş, kurban bağısında bulunmuş insanlar olduğundan bahsederken, “ Bizim insanımız muhafazakar ve hayırseverdir. Bu örgütün bu kadar alçak ve hain olduğunu bilmeyen insanımız o dönemlerde yardımlar yapmış ama sadece Allah rızasını gözeterek yapmış. Devletimizin FETÖ’nün gerçek yüzünü ortaya çıkarmasından sonra bu insanlarla hiçbir irtibatları olmamış
Şimdi bu insanlara kalkıp ( Bunlar Fetöcü) demek ne kadar doğru. Kayseri’nin insanı, kendi insanımızı bu kadar rencide etmeye ne gerek var. Hepsi işinde gücünde insanlar. Kayseri’nin bu hastalıktan kurtulması lazım. Suizanı bırakmak gerekiyor.  Kayseri’yi böyle konularla gündemde tutmanın ne gereği var. Gazetelerinde, iki kişi bir araya geldiğinde hemen dedikodu, iftira. Bu çok yanlış. Özellikle Fetöcü diye haber yapıyoruz diye insanları tehdit edip para isteyenlerin olduğunu da biliyoruz. Bunların yaptıkları yanlarına kalmayacak.  Bu arada, gerçekten hala FETÖ’ye inanan onun rüyalar gördüğünü anlatan,  ona bağlı olan varsa da cezasını çekecek. Kim olursa olsun çekecek. Polisimiz, yargımız bunları tek tek tespit edip cezasını verecek. ”
İşte Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin bahsettiği konular ve konuşmasından bazı bölümleri yukarıda aktardım.
Bende her zaman söylediğim gibi devletine ve milletine hainlik yapan kim varsa en ağır şekilde cezalandırılmalı. FETÖ, PKK yada kim olursa olsun. Hangi adı kullanıyorsa kullansın. Ülkemizi bölmek, Türk Milletini küçük düşürmek ve sıkıntıya sokmak isteyen herkes Türkiye Cumhuriyeti Devletinin elinden kurtulamaz. Bu asil Türk Milletinin elinden hiç kurtulamaz. Ancak, insanları yaftalayarak, onları küçük düşürerek, ailelerini perişan ederek, gündelik menfaat temin etmek, koltuklarını sağlamlaştırmak isteyenler unutmamalı ki İlahi adalet var. Ahiret ve hesap günü var.
Neyse biraz da toplantı ile ilgili bilgi vermek gerekirse “ İnşaat Sektörü Zirvesi”  ASKON, MÜSİAD, TÜMSİAD, KAYİMDER ve Mimar ve Mühendisler Gurubu tarafından düzenlendi.
Ommer Hotel’de yapılan toplantıya oldukça kalabalık bir davetli gurubu katılmıştı. İnşaat sektörünün temsilcileri, işadamları daha birçok insan.
Programı düzenleyen kuruluşlardan ASKON ( Anadolu Aslanları İşadamları Derneği ) Başkanı Ali Özcan ve ekibinin son dönemler de Kayseri’de oldukça etkili bir kuruluş haline geldiğinin söylemek pek yanlış olmasa gerek. Hafta sonu yaptıkları kahvaltı buluşmaları programlarına şehrin önde gelen bir yöneticisi, kanaat önderi, siyasetçisini davet ederek görüş alış verişinde bulunuyorlar. Bunun yanında birçok organizasyon düzenleyerek, hem üyelerine hem de şehrin ekonomisine katkı sunmak için gayretleri var. Allah yollarını açık etsin.
Organizasyondaki diğer kuruluş olan MÜSİAD’ı herkes biliyor. Başkanı Nedim Olgunharputlu Kayseri’nin genç işadamlarından. Bu aralar bilboardlardaki “ EVET” kampanyaları ile dikkat çekiyorlar. Onlarında şehrin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu söylemeden geçmeyelim.
Vesselam.
 
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV