banner153
10 Ağustos 2020 Pazartesi

BAŞKANI YANLIŞ MI BİLGİLENDİRİYORLAR?

07 Temmuz 2020, 17:57
Bu makale 780 kez okundu
BAŞKANI YANLIŞ MI BİLGİLENDİRİYORLAR?
MEHMET NİLKALI
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a Ulaşım AŞ’nin aldığı karar ve uygulamaların oluşturduğu vatandaştaki ciddi sıkıntılar aktarılıyor mu?
Her ne kadar karar alan merci de Sayın Büyükkılıç yer alıyor olsa bile acaba dönüşümle ilgili, vatandaşın mağduriyetiyle ilgili yetkili kişiler gerekli bilgili de başkana aktarıyor mu?
Eğer vatandaşın yaşadığı mağduriyet ve sıkıntı başkana iletilmiş olsaydı büyük olasılıkla bugün için yaşanan sorunlar ortadan kalkmış olacaktı.
Büyük olasılıkla başkana iletilen bir sorun yok. Yaşanan sıkıntılarla ilgili gelen tepki yada şikayetler, vatandaşın artık bu konuda burnundan nefes alıyor olmasıyla ilgili de kendisine iletilen bir bilgi yok.
Söylediğimiz gibi. Eğer vatandaşın mağduriyeti ve yaşadığı sıkıntı başkana tam anlamıyla iletilmiş olsaydı bugün ulaşımla ilgili pandemi dönemine ait alınan kararlardan biran önce vazgeçilirdi.
Sayın başkan göreve gelmeden öncede de ulaşımda ciddi zarar vardı. Şimdide var. O gün vatandaştan tepki almamak ve mağdur etmeme adına görevde bulunanlar bir şekilde sorun yaşatmadan hadiseyi idare ediyordu. Bugün için başkana bilgi veren, karar alınmasında öyle yada böyle söz sahibi olanların başkanı yanılttığını düşünüyoruz. Tanıdığımız Büyükkılıç vatandaşın mağdur olduğunu gördüğü andan sorunu çözen bir yöneticidir.
Büyük olasılıkla etrafındaki insanların yaşananları kendisini tam aktarmadığı, aktarsa bile olayı basite indirgediğini düşünüyoruz.
O nedenle pandemi dönemine has olarak alınan aktarma uygulaması, hastaları, yaşlıları, çocukları, işe giden vatandaşı çok büyük mağduriyetler yaşattığını herkes bilirken başkanın bilmiyor olması etrafında bu alanda görev yapan yöneticilerin sorunudur. Umarız başkan bu konuda biran önce sorunu çözer. Pandemi gerekçesi artık ortada kalmadığı gibi pandemi süreci devam ediyor dersek, tramvay ve otobüslerdeki yolculuk, diğer uygulamalar pandemi gerekçesine hiç kimsenin uymadığını göreceğiz. Sonuç pandemi gerekçesi sebep olmaktan çıktı. Artık toplu taşımalar aktarmalıda olsa aktarmasız da olsa tıka basa dolu gidip geliyor.
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV