banner87
18 Haziran 2019 Salı

BEKLENTİ ACITIR

30 Aralık 2018, 11:18
Bu makale 305 kez okundu

Ben her zaman mutlu hissederim, neden biliyor musun? Çünkü kimseden bir şey beklemem. Beklenti daima acıtır. Büyük usta böyle söylüyor. Beklentiniz değer verdiğiniz kişi veya kişilerdendir doğal olarak. Bu beklenti karşılık görmediğinde acınız iyice artacaktır.
Futbol sezonunun ilk yarısı bitti. Takımlarımızın çoğunluğu beklentilerin çok altında kaldılar. Şimdi herkesin beklentisi sezonun ikinci yarısında oluşturulacak başarıda.
Bunun oluşması içinde taraftarın ve teknik heyetin gözü kulağı yapılacak transferlerde. Yapılacak transferlerle takımlarının sezonun ikinci yarısında deyim yerindeyse uçuşa geçeceği. Hayal etmek ve bu hayalin gerçekleşeceğini umut etmek insana kısa süreçlide olsa mutluluk verir.
Gerçekler ise şöyle sıralanabilir. Sezonun ikinci yarısı kupa maçları ile başlayacak. Süper Lig takımlarımızın neredeyse tamamına yakını kupada yoluna devam ettiğine göre sezon 13 Ocak tarihinde başlıyor demektir. Tüm takımlarımız Ocak ayının 2 veya 3’üne kadar tatil yapacaklar. Özellikle yabancı oyuncuların bir kısmı dönüş tarihine de çok uymayacak bir kaç gün sarkıtacaklar çeşitli nedenlerle. Bugüne kadar ki yaşanan uygulamaya bakarak söylüyorum. Anlayacağınız, bir haftalık bilemediniz 10 günlük çalışmayla sezonun ikinci yarısına başlayacak takımlarımız.
Bilimsel gerçek ise şunu söylüyor. Örneğin bir hafta tatil mi yaptınız? Bu süreçte vücudun kaybettiğini yanı bağırsakta oluşan kötü bakterilerin eski haline gelmesi için bir haftalık antrenman sürecine gereksinim bulunmakta. Bu gerçeği unutmayalım.
Kısacası şunu söylemek istiyorum. İlk yarı iyi olan takım yine iyi olmaya devam edecek diyorum. Çözüm. İlk öncelik, sezonun ilk yarısında yeteri kadar verim alamadığınız oyuncuların verimini artıracak düşünce yapısını geliştirecek psikolojik destek vermek.
Teknik adam ile oyuncuların arasında ki bağı kuvvetlendirecek ortamın oluşmasını sağlamak. Eğer bu bağ gevşemişse veya ortadan kalkmışsa o takımın başarılı olma durumu söz konusu olamaz.
Bu arada transfer olmasın demek istemiyorum. Takımın çok gereksinim duyduğu bölge veya bölgelere karakterli bu sözcüğün çok önemli olduğunu düşünüyorum oyuncu, oyuncular bulunabilinirse doğal olarak katkı sağlayacaktır.
Son söz beklenti acıtır. Öncelik evdekilerin verimini arttırmakta bunu unutmayalım.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV