banner153
banner156
21 Şubat 2020 Cuma

BEKLENTİYİ KARŞILAYAMAMAK

23 Ağustos 2019, 09:37
Bu makale 246 kez okundu
BEKLENTİYİ KARŞILAYAMAMAK
RAGIP TATAR
Liglerimiz başlamadan önce ortaya konan algı bu sezon çok zorlu geçecek ve iyi futbol oynanacak şeklinde beynimize kazınıyor. Taraftarın beklentisi de doğal olarak böyle oluyor.
Gerçek ise ligler başlayınca ortaya çıkıyor.
Tatilim süresince İngiltere ligini izledim. Orada da ligler yeni başlamasına rağmen tempo bizim ilk hafta süper lig maçlarımızın temposunu düşünürseniz arada uçurum var diyebilirim. Bazı takımlarda çok genç futbolcular oynuyor. Hem çok yetenekliler hem de çok özgüvenle oynuyorlar. Gelecek yıllarda Avrupa da İngiliz futbol egemenliği kurulacak dersem çok yanılmam diye düşünüyorum.
Hazırlık maçlarında ortaya konan kötü futbolun savunması hep aynıdır. Hazırlık maçları ölçü alınmaz. Alınmaz ama sadece sonuçlar olarak ölçü alınmaz diyorum. Ortaya konan futbol değerleri yani top alış verişi rakibe uygulanan baskı, futbolda en kolay adam eksiltme yolu olan ikiye birler gibi futbolun temel değerlerini ortaya koyamayan takım ligler başlayınca mı ortaya koyacak. Ne yazık ki bizi teknik adamlar ve spor yorumcuları bizi bu yönde yönlendiriyorlar.
Bu nedenle hazırlık maçlarında ortaya konan futbolu izleyenler için takımlarımızın ilk hafta ortaya koydukları futbolu ve alınan sonuçları yadırgamamışlardır diye düşünüyorum.
Maçlar oynanmadan önce bu konuda soru yönelten dostlarıma da aynı şeyleri söyledim. Takımlarımızın durumunun hiç iyi olmadığını dilimin döndüğü kadar anlattım.
İlk hafta Süper Ligde ortaya çıkan tablo beni hiç yanıltmadı. Bu haftadan sonra ortaya konan futbolda yanıltmayacak. İngiltere futbolunu izlerseniz ne demek istediğimi çok daha iyi anlarsınız. Transfer, transfer söylemleriyle neredeyse beynimizi uyuşturuyorlar yok şu gelecek yok bu gelecek diye. Öyle bir ortam oluşuyor ki gelince takım sanki uçacak.
Şunu unutmayalım takım oyunu bir kişinin veya bir kaç kişinin omuzlarında yürümez. Ancak takım olma başarısın gösteren yani birlikte bir bütün olan takımlar başarılı olabilirler. Gerisi laftır.
Umutla bekliyorum. Umarım sizlerde bekliyorsunuz iyi futbol ve arkasından gelecek sonuçları.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157