banner153
banner159
08 Temmuz 2020 Çarşamba

BENİM OĞLUM BİNA OKUR

24 Haziran 2020, 14:03
Bu makale 1575 kez okundu
BENİM OĞLUM BİNA OKUR
ŞABAN GÜNER
       Futbol endüstrisini krona fena vurdu. Kulüplerimiz önemli gelir kayıplarına uğradılar. Ekonomileri sürdürülebilir olmaktan çıktı.
       Kısa sürede ya kaynaklarını artırmak yahut ta giderlerini azaltmak zorundalar. Dünya çapında tüm sektörlerin durumu meydanda, rahat olan sektör yok.
       Bunun anlamı, kulüpler sponsor gelirlerini artıramazlar. Hatta mevcudu korumaları bile çok zor görünüyor. Maç gelirleri bu sene bitti. İşsizliğin tavan yaptığı, maçlara seyirci alınmadığı bir dönemde forma satışını da unutun. Yayıncı kuruluş ne verirse onunla idare edeceksiniz.
        Bizim kulüplerin tüm futbolcuları, ederlerinin çok üstünde kazanıyorlar. Bu maaşları verecek kulüp bulamazsınız. Böyle olunca elimizdeki futbolcular bu ballı kazançları bırakıp hiçbir yere gitmezler. Öyle basının uydurma masa başı haberlerine bakıp ta bizim futbolculara transfer teklifi falan geldiğine inanmayın.
         Geriye giderleri azaltmaktan başka seçenek kalmıyor. Bunu yapmak için öncelikle elinizdeki sporculara, şimdi maaşlarınızda indirim yapacaksınız, yapmazsanız bize veda edeceksiniz demek zorundalar.
       Şu büyük takımlarımız, kendi aralarında centilmenlik anlaşması yapmak zorundalar. Neden birinin talip olduğuna, diğerleri de talip olup fiyat artırır yıllarca bunu hiç anlayamadım!
      Kendi altyapılarında yetişen futbolculara A takımlarında şans vermekte böylesine hasis davranmalarının tek nedeni var. Kulüpler iyi yönetilmiyor.
      Kulüplerimizi basın yönetiyor. Transferleri onlar yapıyor. Onlar transfer dönemlerinde kulüplerimize ha bire bomba patlattırıyorlar.
Bombayı bilmem ama kulüplerin temellerinde dinamitlerin patlatıldığı gün gibi ortada duruyor.
       Tecrübeye, bilime ve ilime önem veren kaç kulübümüz var? Hemen hiç yok demekte hiçbir mahsur görmüyorum.
        Milyonlarca taraftarı olan Fenerbahçe nin sportif Direktörü Emre Balözüoğlu olunca işin gerisini siz düşünün. Hangi aklı başında teknik adam Emre ile çalışır? Hadi çalıştı kaç gün tahammül edebilir? Hem takıma, hem Emre’ye, hem gelecek teknik adama yazık olacak! Harcanıp gidecek birçok futbolcu ve dolarları hiç saymıyorum.
        Üstelik basın onu peşinen, Fatih Terim, Şenol Güneş ile yarıştırmaya başladı. Allah aşkına yapmayın! Bırakın önce çocuk bu işin eğitimini alsın. Stajını yapsın. Diplomasını alsın. Yetişip pişsin öyle gelsin. Bir çöplükte iki horoz olmaz! Aklı başında hiçbir hoca davulu kendi boynuna asıp ta, tokmağı emre nin eline vermez.
      Fenerli dostların alınmasın. Fener sadece örnek, al birini vur ötekine hepsi aynı.
      Hiç kimse ders almaz. Hiç kimse krizi fırsata çevirmez. Boşuna atalarımız” benim oğlum bina okur, döner döner yine okur” dememişler.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157