banner153
banner156
30 Mayıs 2020 Cumartesi

BİLEREK KONUŞMAK

21 Eylül 2019, 22:34
Bu makale 263 kez okundu
BİLEREK KONUŞMAK
RAGIP TATAR

Bilgi kuvvettir demiş düşünür. Lise yıllarında duyduğum bu sözü hiç aklımdan çıkarmıyorum. Televizyonda ki futbol yorumcularından özellikle arkadaşım olanların yorumlarını izliyorum.
Doğal olarakta programa davet edilen kişilerinde söylemlerini dinliyorum. Dinlerken de görüyorum ki söylemlerinin bazıları izleyici olan bizleri yanıltıyor veya ikilem içersinde bırakıyor. Sonuçta da karmaşaya yol açıyor. Açıkcası yöneticilerin söylemlerini, yorumcuların söylemlerini dinlemek zaten gergin olan futbol ortamını iyice sevimsiz hale getiriyor. Örneğin VAR protokolünü hiç okuduklarını sanmıyorum. Aynı olayda farklı şeyler söylüyorlar çünkü. VAR sistemin uygulanışı baş ağrıtmaya devam ediyor. Görüntü devam edecek gibi gözüküyor. Bence tek çözüm yolu VAR hakemlerinin faal futbol hakemlerinin dışında bir ekip tarafından oluşturulması.
Bunun sonucunda ise insanlar karmakarışık düşüncelere sahip oluyor. Bu karmaşadan da futbolun zarar gördüğünü düşünüyorum.
Takımlarımızı izledikçe Avrupa futbolu ile aramızda ki bırakın futbol uygulamada ki eksiklikleri fiziksel olarak çok gerilerde olduğumuzu bilinçli futbol izleyicisi çok net olarak görüyor.
Şunu çok iyi biliyorum. Eğer siz sporcu olarak çok iyi antrenman yapıyor olabilirsiniz ama en önemlisi sahada kazandıklarınızı kötü yaşayarak yani antrenman sonrası gerekli dinlenmeyi yapmayıp enerjinizi başka alanlarda harcıyorsanız yaptığınız antrenmanlarda ki kazandıklarınızı sahaya çıkmadan yok ediyorsunuz.
Takımlarımızın iyi antrenman yaptığını düşünmek istiyorum. Fakat sahada gördüklerim tersini söylüyor. Doğrusunu ise teknik adamlar ve onun ekibi biliyor.
Biz sadece gördüklerimizi değerlendiriyoruz. Gördüklerimiz ise gelecek için ne yazık ki fazla umut vermiyor. Şunu da hiç unutmayalım oyuncuları da fazla abartmayalım.Takım oyunu oynamadıkça bireysel olarak hiç bir oyuncunun yapacağı fazla bir şey yok.
Bekliyoruz iyi futbolu ve bilginin kuvvet olduğunu bilen futbol adamlarının çoğalmasını.
RAGIP TATAR

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV