banner153
25 Eylül 2020 Cuma

BOMBA PATLADI

11 Eylül 2020, 07:14
Bu makale 1171 kez okundu
BOMBA PATLADI
ŞABAN GÜNER
         “Bomba patladı” yaz ve kış transfer dönemlerinde, yazılı ve görsel medyada en sık, bu cümleyi duyarız.
         Spor kulüplerimiz, ha bire bomba patlatırlar veya patlattıklarını zannederler. Çünkü taraftar öyle olmasını ister. Basında bu talebi okur ve anında istenileni haberleştirir. Yapılan haberlerin bir kısmında da menajerlerin oyunları vardır.
           Büyük kulüplerimizi rekabete sokup, ellerindeki sporcularını değerinin çok üstünde Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a satarlar. Aynı futbolcuları Anadolu kulüpleri çok ucuza alabilirler.
         Önce patlayacak bombaları tahmin ederler. Olmadı dayatırlar. Transfer hasbelkader gerçekleşirse bomba patladı haberleri manşetten verilir. Transfer gündeme gelmez veya yapılamazsa çalım yeme haberleri sayfaları süsler. Yöneticiler beceriksiz ilan edilerek, taraftarların önüne atılır.
         Anlayacağınız bizde transferleri, menajer, taraftar ve medya yapıyor. Takımların ihtiyaçları, kadro planlamaları falan hikâye oluyor. Bu nedenle yapılan transferlerin tanınmışlığı önemli oluyor.
        İstikbal vadeden oyuncuların, altyapıdan alınan gençlerin haber değeri yok. Varsa yoksa eski tüfekler konuşuluyor.
       Bir takımın beğenmeyip gönderdiği futbolcuyu, bir başka takımımız bomba diye transfer ediyor! Hem de etek dolusu paralar vererek alıyor.
       İthal futbolcularımıza bir bakın. Bizden sonraki duraklar Arap ülkeleri veya Çin oluyor. Başka ülkeye gitmeye hiçbiri istekli değil.
       İstekli olmaları imkansız. Çünkü burada kazandıkları maaşların yarısını onlara verecek ülke yok.
       Bu nedenle futbolcu satmak, almaktan çok zor hale geliyor. Kontratı bitmeden gidene çok nadir rastlıyoruz. Emekli olacak futbolcular için ülkemiz cennet görevi üstleniyor.
      Bu tip futbolcuları bedava verseniz talibi olmaz. Çünkü aldıkları maaşlar, kaldırılabilecek bir yük değil. Zaten kendileri de gitmez. Bu maaşları onlara verecek kulüp bulamazlar.
      Sonuç olarak bombalar patlıyor patlamasına da kulüplerin ellerinde patlıyor. Patlayan bombanın hasarı kulüplerimiz le kalmıyor. Ülkemizi ve diğer takımlarımızı da etkisi altına alıyor.
       Bu hep böyle geldi, böyle de gideceğe benziyor.
       

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157