banner153
26 Ekim 2020 Pazartesi

“BU TREN BURAYA GELECEK!”

23 Eylül 2020, 07:23
Bu makale 363 kez okundu
“BU TREN BURAYA GELECEK!”
KADİR DAYIOĞLU
“…Bu tren buraya gelecek!” demiş, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Veli Altınkaya refikimize… O da herhalde, “inşallah!” demiştir içinden… Öyle ya, “cehri” (açık) söyleyecek değil ya “hafi” (gizli) söyleyecek…
 
“Kara tren” türküsünü yıllardır dinlediğimden Çopuroğlu’nun bu sözünü, yeni bir türkünün girişi gibi geldi bana… Bakalım, detone olmadan, icra edebilecek mi?
 
Çopuroğlu’ndan ricamız; “Gelecek olan bu trenin!”, devlet katında, “proje numarasını” bir verebilir mi? Ya da etüt aşamasında mı? Proje aşamasında mı? Yoksa, ihale aşamasında mı? Yok, her şey hazır da “para” mı aranıyor?
***
Bur haberi, Memduh Başkan’ın bilgilerine arz edeceğim: Yaklaşık, 300 milyon lira bedelli, “Kocaeli Şehir Hastanesi Tramvay Hattı Yapım İşi” geçen hafta ihale edilmiş. Kayıt numarası da (proje no olarak algılayın) 2020/454688 imiş.”  (Çiğdem Toker, Sözcü, 21 Eylül 2020)
 
Peki, ihaleyi kim yapmış?
Ulaştırma Bakanlığı
Hatırlıyor musunuz, bizimkini de aynı Bakanlık yapacak. Ama ses seda çıkmıyor.
Ne diyelim?
Hayırlı olsun!..
Demek ki, isterlerse para buluna biliyormuş…
***
O nedenle; hızlı tren de dahil, bu kabil işler için “para yok da ondan yapılmıyor!” diye ahaliyi kandıranların haberi olsun!.. Ahali de uyumaya devam etsin!.. İyi uykular efendim, iyi uykular!..
***
Yıllardır, Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi tramvay hattını yaptırtmayı beceremeyenlerin ve tabii, AK Parti’ye kopup kopup oy veren Kayseri’nin muhterem ahalisinin kulakları çınlasın.
***
Ali Babacan’ın partisi DEVA, Kayseri’ye bir türlü il başkanı bulamıyormuş…
Kime gitseler, kapılar yüzlerine kapanıyormuş…
Kapı açanlar da; “Kusura kalmayın, biliyorsunuz…”, diye mazeret belirtiyormuş.
Ya hu, “esrar, eroin partisi!” kurmuyorsun!..
Neden?
Neden korkuyorlar?
Kimden korkuyorlar?
***
Şu yaşa geldim, nedenini bilmediğim, bu denli bir “korku ikliminin” yaşandığını görmedim… Hele hele, böyle bir ortamın, “dünün mağdurlarının” iktidar dönemine denk gelmesi, oldukça düşündürücü.
***
İnanın sağlığım, yaşım ve tabii, “korona” izin verse, vallahi de billahi de talip olurum, kurucu il başkanlığına. İyi kötü, bina da hazır…
 
Yerini söylemem, bir de bakmışsınız, belediye gelmiş mühürlemiş. Olmaz olmaz demeyin, olur mu olur?
 
Diyeceksiniz ki, kurulunca da mühürlerler…
Haklısınız ama iyi bir propaganda malzemesi çıkar bana? Mühürlenen binanın önünde basın toplantısı yaparım. Peki, buna güvenlik güçleri izin verir mi? Onda da siz haklısınız!..
 
İnanın, bu kentin bu ahalisinin, bu kadar korkak, bu kadar hesap peşinde olması, çok üzüyor beni…
Babacan’ın iktidar ya da iktidar ortağı olması söz konusu olur ise, merdivenlerine kadar dolar parti binası… O zaman bakmazlar; “esrar ve eroin partisi!” olup olmadığına.
 
Dolunca ne olur, biliyor musunuz?
Zor zamanda, bu işi yüklenenleri, mesela, “kurucu”  beni, kapı dışarı ederler… 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157