banner87
26 Mart 2019 Salı

BUNALANLARA FUTBOL

04 Temmuz 2018, 09:49
Bu makale 304 kez okundu
BUNALANLARA FUTBOL
ŞABAN GÜNER
Siyaset, seçim, geçim, miting derken hepimize gına geldi. Neyse ki tam bunalmışken, imdadımıza dünya kupası maçları yetişti. Şimdi mutluyuz. Maçları izliyoruz. Futbol nasıl oynanırmış öğreniyoruz. Yaşlı, doymuş sporcular yerine, genç ve başarılara aç sporcular tarih yazıyorlar. Ekran başında olan bizleri mutlu ediyorlar. Eşim, “ bizim takım var mı? Yabancı takımlardan ne zevk alıyorsun?” diye kumandayı elimden almaya çalıştıkça, kumandayı kaptırmamak için,  saklayacak yer arıyorum. Çünkü rahatlıyorum.
İlgililer ve yetkililer inşallah, bizim gibi sadece izleyip rahatlamakla kalmazlar. Oradan kendilerine rol çıkartırlar. Çıkartmakla kalmaz kendi kulüplerinde uygularlar. Kulüplerde uygulanınca milli takıma yansıması olur. Sonraki turnuvalarda yalnız hakemimizle değil sporcularımızla da öğünürüz.
Turnuva transfer mevsimine denk geliyor. Bizim idarecilerimiz maçları, takım kadrolarını ve alınan sonuçları gördükten sonra genç yetenekler ve altyapılarına yönelirler, beklentisine giriyoruz. Fakat bunun böyle olmayacağını da çok iyi biliyoruz.  Sakıncası yok, biz umut edip rahatlıyoruz. Nede olsa umut fakirin ekmeğidir.
Birde şu bomba patladı türü, masa başı şişirme transfer haberlerine bayılıyoruz. Bu şişirme şöhretli isimlerle taraftarı olduğumuz takımların olası maç kadrolarını,  yapıyoruz. Önümüze çıkacak takımları sıradan geçirip, Avrupa da fırtınalar estirme hayalleri kuruyoruz.
Bu bomba isimlerle, yavrularımız oyun konsollarında hayallerindeki takımlarını, çoktan kurdular. Yöneticiler bu kadroları oluştursa da olur, oluşturmasa da olur. Benim torunlar çoktan ligi bitirip Avrupa Şampiyonlar Ligini yarıladılar.  Nasıl olsa onlara UEFA denetimi yok diyeceğim ama meğer orda bile bütçen yeteri kadar olmayınca, transfer yapamıyormuşsun. Önce, futbolcu satıp, bütçe yaratman gerekiyormuş. Eloğlu, sanal âlemde dahi plansız, programsız, parasız pulsuz bir şey yapmıyor.
Aman bunlara kafa yorup sakın ola mutluluğunuzu baltalamayın. Bırakın sarhoşlar yıkılana kadar gitsinler. Siz, mümkün olduğu kadar,  sizi bunaltan her konu ve kişiden uzak olun. Henüz fırsat varken, günü yaşamaya bakın. Sanal âlemde dahi mutluysanız, tadını çıkartın.
Her bunaldığınızda spor deyin, futbol deyin. Televizyonlarınızın kumandasını, bu günler de kimseye kaptırmayın. Hatta hayat arkadaşınız bile kumandayı istese, kibarca olmaz deyin.
Her zaman mutlu olunmuyor. Bari elinize geçen fırsatları heba etmeyin. Bunalmış nerede bir arkadaşınız varsa ona futbolu önerin. İyi bir müsekkin. Üstelik fanatik değilseniz yan etkisi hiç yok.
Son olarak yeni sezon çalışmalarına başlayan Kayserispor’a başarılar diliyorum. Ertuğrul hoca ile uzun ömürlü, altyapı odaklı çalışılırsa geleceğimizi kurtarırız. Ne kadar çok yerli, futbolcu yetiştirirsek, başarılarımız o derece sürekli ve büyük olur.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV