banner167
banner165
16 Ocak 2021 Cumartesi

COPA AMERİKA VE FİFA KADINLAR DÜNYA KUPASI

10 Temmuz 2019, 10:01
Bu makale 341 kez okundu
COPA AMERİKA VE FİFA KADINLAR DÜNYA KUPASI
RAGIP TATAR
Yaz döneminde Copa Amerika, FİFA Kadınlar Dünya Kupası ve 21 altı gençler futbol şampiyonası nerdeyse iç, içe yaşandı ve sonuçlandı.
Bu organizasyonları zaman, zaman izledim. Tamamını izledim diyen gerçekçi olmayacaktır. Beni en çok etkileyen kişi ise Copa Amerika final maçını yöneten Şilili hakem oldu. Maçın belirli bölümünden sonra sadece onun vereceği ve verdiği kararların ne olacağına odaklandım. Abartmak istemiyorum ama bugüne kadar izlediğim en iyi hakem karalarına imza attı diyebilirim Şilili hakem için. Daha da ileri gidersem ders olarak hakem seminerlerinde gösterilmeli derim.
Kadınlar Dünya Kupasını kazanan Amerika takımının kaptanı Megan Rapinoe’nin ilerlemiş yaşına rağmen ortaya koyduğu futbol değerleri ve söylemleri kupaya damga vurdu. Ortaya koyduğu futbol değerlerinden etkilendim.
Transferlerle ilgili sözleşmesinin bitimine bir yıl kalmış oyuncuyu kulüplerimizin tutamayacağını yazmıştım. Canlı örneği Vedat Muriç oldu. Benzer durum Deniz Türüç’te de yaşanacaktır. Eğer futbolcu ben burada görevimi tamamladım gitmek istiyorum sözleşmesinin de son yılıysa bugünün ekonomik koşullarında eliniz kolunuz bağlı diyebilirim. Bırakın bizim kulüplerimizi Avrupa’da da çok az kulüp dışında bunu yapacak futbol kulübü yok.
Örneği geçtiğimize sezon başında Emre Akbaba için yaşandı. O dönemde ki Alanyaspor teknik adamı şöyle söylemişti Emre’nin bu saatten sonra kulübümüze katkısı olmaz transfer olmalı demişti.
Benzer transferler para ve oyuncu takasıyla gerçekleşecektir. Yeter ki gerçekten transfer etmek isteyen takımlarımız olsun.
Takımlarımız sezonu açtığına göre çok yakında futbol heyecanı başlayacak. Taraftar umutla başarı için bekliyor.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV