banner87
banner148
21 Eylül 2018 Cuma

DEĞERLERİNİ VE SEVDANI TERK ETMEYECEKSİN

12 Mayıs 2018, 07:59
Bu makale 198 kez okundu
DEĞERLERİNİ VE SEVDANI TERK ETMEYECEKSİN
RAGIP TATAR
Terk etmedi sevdan beni, aç kaldım susuz kaldım, tütünsüz, uykusuz kaldım, terk etmedi sevdan beni. Futbol böyle bir olgu işte.
Kupa finalini izlerken ve kazananı alkışlarken neden futbol sevdasının insanları terk etmediğini şairin sözlerinin yansımasını görür gibi oldum. Futbolu diğer spor dallarından ayıran en büyük özellik burada. Güçsüz gözükeninin güçlüyü yenebildiği neredeyse tek spor dalı diyebilirim. Diğer ülkelerde de yaşanıyor benzerleri bakıyorsunuz amatör takım üst düzey profesyonel takımı kupanın dışında bırakıyor hatta finale kadar gelebiliyor. Enderde olsa kupanın sahibi bile olabiliyor. İşte bu nedenle futbol kitleleri peşinden sürükleyebiliyor. Hiç bitmesin bu sevda. Yaşamda değerlerin olacak.Şan,şöhret ,para ,pul bunlar geçici değerler kalıcı olan kişilik ve onu besleyen yaşam felsefesinin sağlamlığı.
Üzülerek izliyoruz. Futbolda değer olarak ortaya çıkardıklarımız oyuncuların sağlıklı yaşam felsefeleri olmadığı için yaptıkları yanlışlara. Altyapıda futbol eğitimi derken sadece futbol oynamak için alınacak eğitimi değil yaşamı da kapsayan felsefesinin olduğu eğitimden söz etmek gerekiyor. Dünya futbolunun önde gelen kulüplerinin altyapılarının yaptığı gibi. Öncelik kulübünün tarihsel kültürünün ve değerlerinin öğretilmesi buna uygun davranış göstermeyenlerinde yeteneği ne olursa olsun anlamı olmayacağı genç beyinlere öğretilmeli.
Kale arkasında top toplarken ki resmi beyinlere kazınan sevimli çocuk Arda’nın bugün geldiği noktada ki davranış tarzı gerçekten içimi burkuyor. Değerlerimizi koruyamadığımız için üzülüyorum. Benzer değerlere onlara yaşamı öğretemeyen eğiticilerden tutunda sosyal ilişkide bulunduğu tüm insanları ortak hatalarının acısın çekiyor bu değerler. Alınacak dersleri umarım alırız da futbol sadece futbol değildir felsefesini gelecek değerlerin beynine kazırız.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV