banner87
18 Aralık 2018 Salı

DOĞRU KARARLAR

04 Aralık 2017, 07:07
Bu makale 484 kez okundu
DOĞRU KARARLAR
NİHAL BAYRAKTAR
Hayatta önümüze çıkan her olay karşısında bir karar vermemiz gerekiyor. Olumlu ya da olumsuz olarak verdiğimiz her karar gelecek günler için bizi belli bir yere götürüyor.
Peki, verdiğimiz bu kararlar nelerdir?
Evlilik kararı..
Herkes herkesle evlenemez bunu biliyoruz. Yaşı ya da görünüşünden dolayı değil bu dediğim. Bazı insanlar evliliğe uygun değildir.
Nasıl mı?
Örneğin; para peşinde koşan ve sadece sizinle paranız ve bulunduğunuz mevki için sizin yanınızda olan kişiler var. bu kişiler sizce gerçekten sizi sevebilir mi?
Ya da şöyle diyelim siz evliliğiniz süre zarfında gerçek anlamda mutluluğu yakalayabilir misiniz?
Başkalarının mutluluğuna imrenmez misiniz?
Sizinle sadece evli olmak için evlenen kişileri değerlendirelim birde.
Bazı çocuklar küçükken gelinlik giymenin, prenses olmanın hayalini kurar bazıları da damatlık giyip prens olarak prensesini aramaya çıkar.
Yaptığımız eş seçimleri çoğu zaman kafamızın içinde kurduğumuz hayali birine giydirmek olarak karşımıza çıkıyor.
Bu yapılan evliliklerde ise karşımızdaki kişiyi olduğu gibi kabul etmediğimizden ve bazı noktaları görmezden gelerek yaşamaya başlıyoruz.
Sonuç mu? Mutsuzluk…
Gelelim iş seçimine…
Herkesin hayalinde yatan bir iş vardır. Kimileri polis, doktor, avukat, öğretmen, gazeteci, astronot, bilgisayarcı, işletme sahibi, fabrikatör…
Bu mesleklerin birçoğunu olmak için bir eğitimden geçmek zorunda kalıyoruz. Aslında birçok aşamalı olan sınav sistemleri için istediğimiz işe sahip olmak istiyoruz.
Fakat gelin görün ki o kadar çalışmamıza rağmen bir şekilde o işe sahip olamıyoruz ve farklı alanlara yönelmek durumunda kalıyoruz.
Sonuç? Verilen bu kararla hayalimizdeki meslek yerine başka bir mesleğe sahip oluyoruz ama mutluluğunu yaşayamıyoruz.
Eee hayat şartları. Fazla vakit kaybetmeden biran önce bir iş sahibi olmalıyız ve bunun getirilerine de katlanmak zorundayız.
Gelelim dostluk seçimlerimize.
Dostluk konusunda yazacaklarım tamamı ile benim kişisel düşüncelerim.bu hayatta vereceğiniz evlilik, iş ve benzeri seçimlerinizden en önde geleni ve en önemlisi tartışmasız benim için dostluktur.
Yanınızda gerçek bir dostunuz varsa her sıkıntıyı rahatlıkla atlatabilirsiniz. Dostunuz sayesinde mutlu olabilirsiniz.
Bir işte çalışırken işten çıkarıldığınızı düşünün. Yanınızda dostunuzu bulursunuz. Sizin için iş bile ayarlamaya çalışır. Sizin için elinden geleni yapar. Hatta belki sizden daha fazlasını yapar.
Evliliğinizde sorun mu var? Bir dostunuz bu süreyi en az hasarla atlatmanıza yardımcı olur.
Yeri geldiğinde size aile fertlerinden biri gibi davranır, yeri geldiğinde ise tüm güvenirliği ile iyi bir sırdaş olarak yanınızda yerinizi alır.
Bu yüzden yapılan her seçim bir sonuç doğurur. O sonuçların iyi ve kötü olması sizin elinizdedir.
Unutmayın, kimse ama hiç kimse vazgeçilmez değildir.
Bazı zamanlar bazı kişilere sevdikleriniz için katlanırsınız. Ama bakarsınız ki yaptığınız iyilikler, düşünceler hiç göze gelmez. Ama onlara bir an iyilik yapmayı bıraktığınızda en kötü siz olursunuz.
Sözün kısası: herkes ederi kadardır bu hayatta. Kimseye hak ettiğinden fazla değer vermeyin. Bırakın onlar size adım atsın. Her adımı siz atarsanız bacaklarınız bir zaman sonra sizi taşımayacaktır.
 
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV