banner153
06 Haziran 2020 Cumartesi

DOĞRU STRATEJİ

17 Mart 2019, 11:38
Bu makale 297 kez okundu
DOĞRU STRATEJİ
RAGIP TATAR
Önce stratejinin ne anlama geldiğini sözlükten alıntı ile açıklayalım. Strateji; uzun süreçte belirlenen amaçlara ulaşmak için kullanılabilecek yöntemler, yapılacak hamleler ve alınacak kararlar bütünüdür.
Buna şunu ekleyebiliriz. Stratejik düşünebilmek bir yetenektir. Anlayacağınız belirleyeceğiniz strateji sizi yanlışa da götürür, doğru yada.
Akıllı kişiler diğer bir deyişle donanımlı kişiler olayları doğru kararlarla kendilerine uygun stratejileri belirler.
Açıkçası yaşam süreci bir stratejik kararlar alma sürecidir.
Milli Takımımıza teknik adam seçiminde yaşanan süreçte basına yansıyanlardan öğrendiklerimizden ve kişilerin kendi açıklamalarından doğru stratejinin belirlenemediğini gözlemleyebiliyorum.
Özellikle aynı berbere gidiyoruz orada karşılaştık söylemini açıkçası çok yadırgadım. Ülke futbolunun en üst kademesine aday gösterilmek insan için gurur kaynağı doğal olarak bu görüşmeyi en açık şekilde paylaşmaktan kaçınmak akılcı olmaması gerekir. Sıkıntının da buradan kaynaklandığını düşünüyorum.
Konumuz futbol olduğu için futbol külüplerimizinde sorunu da burada. Kişiler olarakta sorunumuzun aynı olduğunu düşünüyorum. Geleceği planlayacak düşünce ve uygulama yöntemlerini belirleyememek. Söylemek itici gelebilir ama günlük düşünüp ve yaşamak.
Böyle bir yaşam tarzıda ancak günlük veya anlık başarılar getirir veya götürür.
Futbolumuza yön verenlerin doğru strateji belirleyip uygulamaya sokmalarını umut etmelerini dilemek ve beklemekte hakkımız.
RAGIP TATAR

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV