banner167
banner165
28 Ocak 2021 Perşembe

DÜN TARİHTİR, BUGÜN HEDİYEDİR

07 Şubat 2020, 09:31
Bu makale 2646 kez okundu
DÜN TARİHTİR, BUGÜN HEDİYEDİR
RAGIP TATAR
Ne başlangıç nede son vardır. Dün çok erken yaşta kaybettiğimiz kişilik ve bilgi birikimi çok fazla olan can arkadaşım bu sözcükleri çok sık kullanırdı.
Takımlarımızda olaya böyle bakmalı. Olmamışın yanında olmuşların içersinden en iyisini alıp geliştirmek hem bizim kişisel olarak hem de takımlarımız için en iyi seçenek olmalı başkada çözüm yolu yok zaten.
Süper Lig takımlarımızdan maçlarını izlediklerimi yansız olarak irdelemeye çalışıyorum. Doğruyu da ancak böyle bulabiliriz. Ligin başlangıcında ve ikinci yarıda ki ilk beş maçta alınacak puanlar neredeyse sezon kaderinizi belirliyor.
Çünkü takımlar bu süreçte eksiklilerini gidermeye çalışıyor ve çoğunluklada gideriyor. Takımın fiziki güç yönünden kuvvetlenmesi, oyun anlayışı, uygulamasının yerli yerine oturtulması yönünden bu beş haftada geçen süre takım olma yönünde size kazan sağlıyor. İşte bu haftalarda alacağınız yüksek puanlar size daha da zorlaşacak haftalar için büyük puan kazancı sağlıyor.
Başlığı bu nedenle iyi okumak ve değerlendirmek gerekir. Yapılan transferlerin takıma uyumu ve maç yeteneği kazanması için doğal olarak belirli bir süreye gereksinim var.
Sezon ara transfer yapmanın zorluğu bilinen bir gerçek. Transfer ettiğiniz oyuncuların çoğunluğu geldiği takımlarda süre almamış veya çok az süre almış oyuncular. Bu oyuncuları takımın oynadığı sisteme uyarlamak süreç işi. Sorunda burada çünkü her geçen hafta ligin boyu kısalıyor. Bırakın puan almayı attınız, yediğiniz golde önemli aynı puanı paylaştığınız takımla ikili averajda iyi olmakta önemli.
Bu nedenle geçmişi iyi yorumlayıp ve irdeleyip hediye olan bugüne ne kattığına bakıp yolumuza devam etmeliyiz. Yolun sonu karanlık olmasın diye.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV