banner87
22 Şubat 2019 Cuma

DÜNYA KUPASI VE DEĞİŞMESİ GEREKENLER

05 Temmuz 2018, 21:18
Bu makale 288 kez okundu

Dünya kupasında guruplar kura ile belirleniyor. Neredeyse bir yıl önceden, buraya kadar her şey normal. Sorun buradan sonra başlıyor.
Bazı arkadaşlarım soruyorlardı. Dünya kupası başlamadan önce hangi takımlar final oynar veya finale yakın takımlar kim olur diye. Bende onlara grup maçlarından sonra ki fikstürü iyi okunmadan doğru yanıt verilemeyeceğini söylüyordum. Örnekte veriyordum.
Örneğin A1, C1, E1, G1 grupları birincileri B2, D2, F2, H2 gruplarının ikincileri ile oynayacaklar buradan tur atlayanlar finale gelmek için gruplarda tur atlayanlar yine birbirleri ile karşılaşarak finale gelebilecekler. Yani, Fransa, Brezilya, Belçika, Uruguay turu geçerlerse final için yine birbirleriyle karşılaşarak finale gelecekler. Diğer tarafta ise Hırvatistan, İsveç, Rusya, İngiltere final yolunda olmak için rakiplerini geçmeye çalışacaklar. Bir taraftan futbolun güzelliklerini sunanlar final için çaba gösterecek, diğer tarafta ise sonuç odaklı Hırvatistan’ı biraz dışarı da tutuyorum. Hırvatistan’ı Arjantin ile oynadıkları maçta çok beğenmiştim. Daha sonra gördüm kü yönetim yanlışları da birleşince Arjantin takımının ahı gitmiş vahı kalmış.
Nereye getirmek istiyorum. Grup maçlarından sonra birinciler ayrı bir torbaya, ikinciler ayrı bir torbaya konularak yeniden kura çekilmeli. Bana kalırsa kura işlemi çeyrek final, yarı final maçları ile de devam etmeli. Özellikle grup maçları sonrası birincilerin bir torbada, ikincilerin başka torbada olarak yeniden eşlendirme yapılması düşüncemi bireysel başvuru hakkımı kullanarak FİFA ile paylaşacağım. Umarım dikkate alınır.
Dünya kupası maçlarını izleyenler seri penaltı atışlarında ve sonrasında yaşananlarla ilgili mutlaka empati yapıyorlardır. Ben kendi adıma özellikle üzülen takım ve oyunculardan çok etkileniyorum.
Geçmişte olduğu gibi yaşamımı Dünya Kupası maçlarına göre düzenleyerek izlemeye devam ediyorum. Mutlaka öğrenilecek bir şeyler bulabilirsiniz. En azından Japon takım ve taraftarlarının zarafetini görmek bile yeterli diye düşünüyorum.
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV