banner153
25 Eylül 2020 Cuma

DÜŞENİN DOSTU OLMAZ

23 Ocak 2020, 09:30
Bu makale 2664 kez okundu
DÜŞENİN DOSTU OLMAZ
RAGIP TATAR
Çok sık duymuşumdur bu sözcüğü. Düşenin dostu olmaz derlerdi büyüklerimiz sıkça. Bense tersini düşünüyorum gerçek dostunuz varsa siz düşerseniz ilk yardıma koşan o olur.
Sorunda böyle dostlara sahip olmakta. Zaten böyle dostlarınız varsa sırtınız kolay, kolay yere gelmez.
Kayserispor ikinci yarıya kötü bir başlangıç yaptı. Ben böyle bir sonucu bekliyordum. Nedeni ise fiziksel yönden sezonun ilk yarısında Alanyaspor, Sivassporla birlikte Süper Ligin en iyi takımları olarak göründüler.
Doğal olarakta her iki takım sezonun ikinci yarısına da çok iyi başladılar. Kayserispor’un şansızlığı böyle bir takıma karşı üstelikte dış sahada oynamaktı.
Bu hafta sonu ise kendisi ile birlikte ligin dibinde olan Ankaragücü ile karşılaşacak. Kaybeden takımın sezonun geri kalanı için umutları epeyce kırılacak. Her ne kadar söylenecek olsa da daha 15 maç var diye ama kazanmak ve geleceğe umutla bakmak çok önemli.
Bu nedenle bu hafta sonu Kayserispor kader maçına veya maçlarından birisine çıkıyor demek doğru sözcük. Burada en büyük görev taraftara düşüyor. Maçın her anında takımın yanında olmak çok ama çok önemli. Maç içersin de takım gel-gitler yaşayabilir. İşte bu anlarda taraftara daha büyük görev düşüyor. Takımı bıkmadan usanmadan son düdüğe kadar desteklemek.
Teknik, taktikten çok psikolojik yönden güçlü olan kazanacaktır. Beraberliğin her iki takımada yarayacağını sanmıyorum. Teknik heyet ve yönetim benim düşündüğümün fazlasını düşünecek ve değerlendirecek birikime sahiptir mutlaka.
Zor bir hafta sonu bizi bekliyor. Umarım kazanan Kayserispor olur. Düşenin dostu olmaz diyorlardı büyüklerimiz. Gerçekten de alt lige düşerseniz yeniden çıkmak epeyce zor.
Hırsımızı, aklımızla birleştirip kazanan takım olalım.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV