banner153
07 Ağustos 2020 Cuma

EĞİTİM

08 Ekim 2019, 07:01
Bu makale 584 kez okundu
EĞİTİM
RAGIP TATAR
İnsan eksik doğan bir canlıdır. Bu eksikliği eğitim ile tamamlanır. Düşünür Van BLOK eğitimin anlamını bu sözlerle dile getirmiş.
Takımlarımızın bazısının on bir yabancı oyuncuyla sahaya çıkması biliyorum ki çoğunluğumuzu rahatsız ediyor.
Bense bu durumun altyapılarda görev yapan eğiticilerin yetersiz oluşunun sorunun temelini oluşturduğunu ayrıca yönetici konumunda olanlarında günlük başarılara sığınıp gelecekle ilgili yatırım yapmayışlarından kaynaklandığını yıllarca yazıp dile getirmeye çalışıyorum.
Alt yapılarda futbol eğitimi derken salt teknik ve fiziksel eğitim değil düşüncede de gelişim sağlayamazsan eğittiğin genç beyinlerde gelecekle ilgili gelişme sağlayamıyorsun. Felsefi gelişmeden söz ediyorum.
Futbolun en üst yönetim kurullarının sağlıklı plan ve yaptırımları da olmayınca ortaya çıkan sonuca katlanmak zorunda kalıyorsun.
Yabancı sayısının buralara çıkacağını çok öncede sezinlemiş ve dile getirmiştim. Yabancı sayısına takılıp kalmıyorum. Sorun genç insanlarımızı eğitemediğimizde.
Ölçek ve insan sayısı küçük ülkelerin futbolda yakaladıkları başarıyı kıskanırken biz neleri eksik yapıyoruz sorusunun tüm futbol sevdalıları daha da ötesi tüm spor sevdalıları sorgulamıyor ve dile getirmiyorsak bizde bireyler olarak kendimizi de yargılamalıyız.
Futbolda, basketbolda bir kaç oyuncunun yurt dışı transferi ile avunarak günleri harcarsak gelecek karanlık hem de acı ve karanlık bunu bilmek için çok fazla bir şey de bilmeye gerek yok diye düşünüyorum.
Eğitim, eğitim, eğitim. Buna bağlı planlama ve uygulama sorunun çözümü. Yoksa birileri gider, diğer oyuncular gelir sonuç değişmez. Yönetimler içinde aynı geçerlilik devam eder.
Başarısızlık alın yazısı olur.
Ragıp TATAR

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV