banner87
18 Aralık 2018 Salı

EMEK HIRSIZLARI HER YERDE

30 Kasım 2017, 07:20
Bu makale 308 kez okundu
EMEK HIRSIZLARI HER YERDE
RAGIP TATAR

Yaşam felsefesinin oluşması doğumdan, ölüme kadar geçen bir sürecin sonucunda olduğuna inanıyorum. Ölüm yatağında bile öğüt veren insanları görmüş veya duymuşsunuzdur.

Bütün maçları izlemek olanaksız. Bu işten para kazananların bile izlemedeği açıkça belli oluyor. Özellikle Süper Lig takımlarımızın oyuncularının durumları ile ilgili televizyonda söylediklerini görünce şaşırıyorum. Oyuncu sakat veya cezalı bu nedenle kadroda yok ama bu durumdan yorumcunun haberi bile yok.

Bu durumu neden mi yazdım? Biz sadece Süper Lig maçlarında ki emek hırsızların görebiliyoruz. Yaşamın her alanında olduğu gibi futbolda da emek hırsızlarının yaptıklarını görmekten kendi adıma utanıyorum. Yaşam felsefesini gerçek üzerine kuran herkesinde utandığını düşünüyorum.

Kayserispor-Başakşehir maçında görülen ve görünmeyen emek hırsızları vardı. Dikkatli izleyiciler fark etmişlerdir bir diğer emek hırsızı oyuncuda rakibin attırmak için yere kendisini attı ve çaktırmadan da bakıyor hakemin ne tür tepki vereceğine.

Ben olsaydım topu elle kontrol eden, gidip hakeme kesinlikle söylerdim. Ünlü devlet adamının söylemini kitabımın üzerine yazmıştım da yazıyı gören sınıf arkadaşım hemen bunu silmemi söylemişti. Söz aynen şöyleydi. Benim için gerçek, gerçek ve yine gerçek. Silmemi söylemesinin nedeni sözü söyleyen devlet adamının ülkesinden dolayı idi.

Emek hırsızlarına futbolun tüm unsurları karşı çıkarsa ancak o zaman bunlar yaşama şansı bulamazlar. Hakemlerin yetersiz oluşu pozisyonları yorumlayamamaları ise bunların varlığının en büyük nedeni ne yazık ki.

Emek hırsızlarına hayır diyebiliyorsanız, emek hırsızlığı yapan kim olursa olsun futbolun tüm bileşenleri olarak taraflı, tarafsız; ancak bunların varlığı böylece azalmaya başlayacaktır. Bitecektir demiyorum yaşam devam ettiği sürece her alanda emek hırsızları üzülerek belirteyim varlığını sürdürecektir.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV