banner153
16 Aralık 2019 Pazartesi

FİKSTÜR VE İLK BEŞ HAFTA

21 Temmuz 2019, 09:20
Bu makale 230 kez okundu
FİKSTÜR VE İLK BEŞ HAFTA
RAGIP TATAR
Süper Ligin 2019-2020 sezonu fikstürü belirlendi. Siz bakmayın tüm takımlar bir biriyle oynayacak diye konuşanların söylemlerine. Biliyorum ki tüm teknik adamlar ilk beş haftada lige hazır olmayan takımlarla veya güç yönünden kendine yakın veya zayıf takımlarla oynamak isterler.
Nedenide, en geç yedinci ve sekizinci haftadan itibaren takımların tam olarak hazır hale geleceği değerlendirildiğinden bu haftalardan itibaren puan ve puanlar almanın çok daha zor olacağını bildikleri için.
Kayserispor yönünden ilk beş hafta fikstürü değerlendirildiğinde üçüncü haftada ki Galatasaray maçı zor gözükebilir. Fakat bu maçı da içerde oynamak yine fikstürün Kayserispor’a sağladığı avantaj olarak değerlendirilmelidir.
Yine teknik adamlar ve yönetimler yani futbolun ana unsurları bilir ki bu beş haftada alınacak fazla puan veya puanlar geleceğinde garantisidir diye düşünürler. Bunda da haklıdırlar.
Özellikle ,zirveye oynayan takımlar ilk beş, altı hafta puan kaybı yaşamazlar ise çok büyük olasılıkla ligi zirvede tamamlarlar. Çünkü sağladıkları bu avantaj gelecekte kaybedecekleri puan veya puanlar için o takımlara kredi sağlayacaktır.
Fikstür belli olurken takımlarımızın transfer çalışmaları da devam ediyor.Daha öncede yazıştım Deniz Türüç’ün transferi ile ilgili. Kayserispor yönetimi bu günlerde bu konuyu netleştirecektir. Ben kişisel olarak yaptığım değerlendirme sonucu eğer transfer gerçekleşirse ki çok büyük olasılıkla gerçekleşecektir. Deniz Türüç, Fenerbahçe ye transfer olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü Galatasaray’ın kadrosunda benzer özellikte halen tedavisi devam eden Emre Akbaba bulunmakta. Parasal yönden böyle bir maliyetin altına Galatasaray’ın gireceğini sanmıyorum.
Şunu da vurgulayayım eğer Afrika kupası maçlarında özelliklede çeyrek final, yarı final, final maçları oynayan takımınızın oyuncusu varsa o oyuncudan ilk yarının büyük bölümünde fazla bir şey beklemeyin derim. Bilinmesinde yarar olacağını düşünüyorum.
Ragıp TATAR

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV