banner153
10 Temmuz 2020 Cuma

FİLM HEP BAŞA SARAR

28 Kasım 2019, 09:32
Bu makale 278 kez okundu
FİLM HEP BAŞA SARAR
ŞABAN GÜNER
Aklım yetti yeteli gündem beni bunalttı mı, hemen futbola kaçar sığınırım. Böyle zamanlarda, şişirme spor haberleri, hayali transfer dedikoduları okumak, beni mutlu eder. Gazetelerin spor sayfalarını, internette spor gazetelerini okur, rahatlarım.
Bu ruh halimin tek istisnası, Kayserispor haberleridir. Kayserispor ile ilgili sorulan sorulara, cevap vermedeki perişan halim çekilecek gibi değildir. Sağolsun dost ve arkadaşlarım, başka şehirlerden de arayıp hep Kayserispor u sorarlar. Kiminin derdi muhabbet, kiminin derdi beni kızdırmaktır.
Mikro milliyetçi olduğumu bilirler. İyi ve güzel olan her şeyi Kayseri ye layık gördüğümü bilirler. Dünyadaki her güzelliğin daha alası Türkiye de ama Kayseri de olsun isterim. Hele Bünyan da olursa benim için kaymaklı kadayıf olur.
Ne anlatacaktık, nereye vardık? Lafı uzatıp, dağıttık. Söz konusu olan Kayserispor olunca hemen saadete gelemiyorum. Çünkü yıllardır aynı şeyleri dinleyip, söylemekten yoruldum.
Her başımız derde düşünce aklımıza sanayiciler gelir. Fabrikatör tiplemeli Hulusi Kentmen filmlerini izleyerek büyüyen nesilden bu cümleden daha farklı cümle beklenmez. Rahmetli hep, babacan fabrikatör olurdu. Masasının arkasında kasa, kasada balyalar dolusu paralar olurdu. Biz zengini böyle biliriz. Biz biliriz de günümüzde ara ki bulasın!
Geriye belediyeler kalıyor. Onlarında borç gırtlaklarında, öyle olmasa bile sıradan futbolcunun milyon dolarlarla anıldığı bir âlemde kimsenin yardıma koşacak mecali yok.
O zaman ne küme düşen ne de çıkan takımların ismine şaşırmayacaksınız. Herkes düşer, herkes çıkar. Bu dönen çarklardan temiz işte, üründe çıkmaz. Olan bu deyip,ortaya çıkan eseri  herkes kabullenecek.
Bu elbette değiştirilemez anayasa hükmü değildir. Bu çemberi kırmaya çalışan, hatta kıran kulüpler, başkanlar, teknik adamlar görmeye başladık. Devamının gelmesi, diğer kulüplerce örnek alınması şimdilik temennidir.
Bak Şenol Güneş’in milli takımı pırıltı saçıyor. Trabzon, Ünal Karaman ve gençleri ile ligin tozunu atıyor. Altınordu beni görün diyor.
Görürmüyüz işte orası şüpheli, bence görmeyiz. Görüp söylesek bile uygulamayız. Uygulamak isteyenleri hemen yollarız gider.
Şimdi Kayserispor var oluş mücadelesi veriyor. Bu mücadelede Bülent Uygun bulunabilecek hocaların önünde gelir. Bunun işaret fişeği Emre demir’i oynatmasıdır. Oyuncu bulamadığından oynatmadı ise kerameti mazide kalmış oyunculara ihtar içeren bir mesaj olarak algılanmalı. Ve hocanın arkasında durulmalıdır. Bedeli küme düşmek olsa bile radikal davranmaktan korkmamak gerekir.
Her yıl sürünmektense, bir defa ölmek daha iyidir. Gençleşmek, yerli ve milli olmak yolunda atılacak temeller üzerinde yükselecek, ucuz ama hırslı, genç, kaliteli, idealist oyuncu topluluğu yeniden doğmayı, yükselmeyi, zirveyi ele geçirmeyi de başaracaktır.
Bu radikal davranışı gerçekleştiremediğimiz müddetçe yüz kere kongre yapsak da, en zengin başkanları seçsek te, siyasiler hep birlik olsada bir arpa boyu yol alamayız. Ancak günü kurtarırız. Veya kurtardığımızı sanarız.
Ama gel gör ki; sıkıntı veren, ruhumuzu karartan, bizi üzen film, hep başa sarar.
Öğretmenler gününü kutluyorum. Ölenlere rahmet yaşayanlara Allah güç kuvvet versin diyorum. Sizler her şeyin en iyisine layıksınız.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV