banner87
banner151
16 Ocak 2019 Çarşamba

FISTIKİ YEŞİL

08 Şubat 2018, 07:46
Bu makale 372 kez okundu
FISTIKİ YEŞİL
ŞABAN GÜNER
Hani hep anlatılır “ Osmanlı Ordusu İstanbul’u kuşatmış. Şehir düştü düşecek;  Bizans Sarayında, melekleri erkek mi, dişi mi tartışması yapılıyormuş”
Tarih ders alarak, geleceği şekillendirmek için öğrenilir. Bu nedenle tarihin en güzel tanımı; mazinin aynası, istikbalin tarağıdır diye yapılır. Gel, bak, ders almak yerine başkalarını kınayıp, daha beter hataları yapmak nerde ise kaderimiz oldu.
Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Güney sınırlarımız alev alev yanıyor. On yedi farklı ülkenin silahları ile donanmış terör unsurları topraklarımızı hedef alıyor. Topraklarımıza füzeler düşüyor. Hatay ve Kilis te okulların tatili uzatılıyor. Esnafın vergi borçlarının vadeleri uzatılıyor.
Bine yakın terörist etkisiz hale getiriliyor. Yani gebertiliyor. Ama çok azda olsa şahadet şerbetini içen evlatlarımız var. Yüreklerimiz yanıyor. Onlar için yapılacak çok şey var. Yapmıyoruz, konuşuyoruz, Fetih Suresi ile her şey haledilecek zannediyoruz.
Elbette Allaha yakarıp, askerimizi koruyup, zaferler ihsan etmesini isteyeceğiz. Ama önce maddi manevi yapacağımız çok şey var, onları yapmalıyız.
Miting ve kampanyalar ile dünyayı ayağa kaldırmalıyız. Haklı olduğumuzu, meşru müdafaa yaptığımızı, ülkemizi koruduğumuzu anlatmalıyız. Verilen mücadelenin insanlık düşmanlarını ortadan kaldırmaya yönelik olduğunu herkese öğretmeliyiz. Başarımızın başta Suriye olmak üzere tüm bölge ve dünyanın yararına olduğunu herkese duyurmalıyız. Teröristlerle iş tutan ülkelerin liderlerini, meydanlarda dünyaya ilan etmeliyiz.
Hamaset nutukları irat etmek, ülkemize hiçbir şey kazandırmaz. Ama meydanlarda yapacağımız “Sınırlarımızda ve bölgemizde can güvenliği isteriz mitingleri” veya “Dünya barışı için, teröre ölüm yürüyüşleri” daha büyük kazanımları getirir. Misafirimiz olan,  Suriyelileri de aramıza alarak, tüm dünyaya haklılığımızı haykırmak, halkın görevidir ve çok daha etkilidir.
Diğer yandan Kahraman ordumuza ve şehit ve gazilerimizin ailelerine yardım kampanyaları açmak için neyi bekliyoruz?
Olmaz!  Bunlardan önemli işlerimiz var!  Mesela sol elle yemek yiyenlerin cehenneme gitmeleri için Diyanet İşleri Başkanlığından fetva almamız gerekiyor!  Daha başka önemli işlerimizde var. Mesela kadınlar erkeklerin neyi oluyor veya erkeğin kaç adım arkasından yürümeli bunu bir netleştirmeliyiz!
Şu Adnan Hoca ve benzerleri de şimdi aklımıza geldi! Sonra şu seksen yaşındaki bunak ve köpeği ne olacak?
Önce bu renkleri, boyamamız lazım. Sonra her renk boya bitince de işimiz bitmiyor. Daha sırada Fıstıki yeşil var. Onu da boyayalım, asıl uğurlaşmamız gereken konulara sıra gelir. Tabi boyayacak bir şey kalırsa!
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV