banner153
06 Haziran 2020 Cumartesi

GENEL GÖRÜNÜM

07 Eylül 2019, 22:24
Bu makale 389 kez okundu
GENEL GÖRÜNÜM
RAGIP TATAR

Süper ligin ilk üç haftası oynandı. Ortaya çıkan tablo karanlık daha da kötü söylemle karanlık ötesi gözüküyor.
İyi tarafı ise transfer sezonu kapandı ve takımların kadroları belirlendi. Şu yanılgıya düşmeyelim. Sahada isim değil gerçekler yansıtılıyor. Sanırım anlatabildim. Kimsenin geçmişi değil sahada yaptırımları gündeme gelecek. Bunu hiç ama hiç unutmayalım. Gelişleri muhteşem olanların çoğunun sessiz sedasız ayrıldığına çok tanık olduk.
Diğer bir konu ise VAR sistemi. Oyun kurallarını iyi bildiğimi ve yenilikleri iyi izlemeye çalıştığımı düşünüyorum. Bizde ki VAR sistemi uygulamasını ise ne yazık ki hiç beğenmediğim gibi çok fazlada inancım kalmadı diyebilirim. Bu benim değil çok kişinin değerlendirmesi böyle. Düzelmesini beklemekten başka çıkar yol yok. Umarım daha iyi olur.
Takımlarımızın genel görüntüsünün lige hiç hazır olmadığını bir önce ki yazımda belirtmiştim. Milli maç araları takımlara özellikle milli takımlarına çok oyuncu gönderen takımlara iyi gelmese de asıl sezonun milli maç arasından sonra başlayacağını söylemek doğru olacaktır.
İzlediğim maçlarda gözlemlediğim oyuncuların çoğunluğunun fiziksel olarak güçsüz olmasının ötesinde ciddiyet olarak ta yazlık maçı oynayanlardan daha düşük potansiyelde olmalarıydı birçoğunun.
Milli maç demişken rakipler güçsüz gözüküyor ama beni de korkutan yerde burası. Böyle takımlara karşı erken skor bulamaz isen zorlanırsın. İki maçta alınacak altı puan işimizi biraz daha kolaylaştıracak. Özlem duyduğumuz turnuvaların başlangıcı olur.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV