banner153
banner159
07 Temmuz 2020 Salı

GERCEKÇİ OL KAZANAN OLURSUN

02 Haziran 2020, 08:52
Bu makale 328 kez okundu
GERCEKÇİ OL KAZANAN OLURSUN
RAGIP TATAR
Üç tip gerçek vardır yaşamda.
İnsan olarak benim gerçeğim. Senin gerçeğin. Gerçeğin gerçeği.
İnsanlarda olması gereken değerler kavramı ise bilge olması, adaletli olması, cesaretli olması, olaylara olumlu yaklaşabilmesi. Bu değerlere sahip olanlar hem kendisine hem de çevresine ışık saçarlar. Hepimizin taşıması dileğiyle.
Futbol sezonu kaldığı yerden belirlenen takvimde başlayacak.
Benim gerçeğim. Verilen ara çok uzun olduğu için başlama tarihi Haziran sonu veya Temmuz başı olmalıydı. Yeterli toplu ve topsuz çalışma yapılamadığı için oyuncu sakatlığının yaşanma olasılığı çok artacağını düşünüyorum. Psikolojik hazırlık süreci ki sürecin en zor olanı bu süreçte hazırlık için gerekli çalışma yapılmadı diye düşünüyorum.
Maçların seyircisiz oynanması yerine stadyumun seyirci kapasitesinin çok çok altında bir kitlenin maçı izlemesi düşünülebilinirdi.
En önemlisi de Süper Lig İstanbul’da tek yerleşim yerinde oynanmalıydı. Benim bildiğim yedi stadyum var ayrıca Sarıyer ve Bayrampaşa statları da uygunsa düşünüldüğünde zemin bozulmadan maçlar oynanabilinir yer olması. Sağlık en önemli konu düşüncemiz olduğuna göre karantina otelleri oluşturup dışarıdan gelen takımları konaklatıp maçları karantina yasamı hiç bozulmadan bir ay içinde oluşturulacak maç programı ile sezon sonlandırılabilinirdi.
Beş oyuncu değişikliği ise oyuncuların sağlığı için düşünülmüş doğal olarak ama kadrosu geniş takımlara ise oyun ve maçların devamında nasıl olumlu katkı yapacağını yani göreceksiniz. Haksız rekabet olacağını düşünüyorum.
Kısaca benim gerçeklerim bunlar. Fakat karar vericilerinde islerinin çok hem de çok zor olduğunu biliyorum. O kadar çok girdi yaşanmıştır ki bizim gibi dışarıdan bakanlar gibi olayları değerlendirememişlerdir.
Dileğimiz ve umudumuz sezonun sağlıkla tamamlanabilmesi. Bu dileğin çok zor olacağının bilincinde olarak.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV