banner153
05 Ağustos 2020 Çarşamba

GÜNAYDIN

10 Ekim 2019, 07:34
Bu makale 344 kez okundu
GÜNAYDIN
ŞABAN GÜNER
“Obama döneminde Kürtlerle değil, müttefikimiz Türkiye nin can düşmanı olan PKK ile iş tuttuk. Bu politika ile Türk-PKK savaşının tohumlarını ekiyor, aynı zamanda Türkiye’yi Rusya nın kollarına atıyorduk”  Hudson enstitüsü kıdemli Ortadoğu uzmanı Michal Doran bu paylaşımı yapıyor. Amerika Başkanı Trump ise bu paylaşımı retweet ediyor! Biz ise buna ancak GÜNAYDIN diyoruz.
Hudson Enstitüsü 1961 yılında kurulan Amerika nın saygın bir düşünce kuruluşu. Bu kuruluş önemli bir tespit yapıyor. Bu tespiti, Trump kabul ediyor. Kendinden önceki başkanı bu işin sorumlusu olarak ilan ediyor. Hani başkan olduğunda, bizim obama seçildi diye kurbanlar kestiğimiz Obama var ya, işte o sözde Müslüman başkan suçlu ilan ediliyor.   Buna biz ancak GÜNAYDIN diyoruz.
Aynı Trump, sonu olmayan bu anlamsız savaşlardan çıkacağız diyor. PKK yı desteklediğini söylüyor. Amerika nın bütçesinden bunları beslediğini itiraf ediyor. Suriye den çekilme emri veriyor. Bu bölgeyi İŞİD belasına karşılık Türkiye ye bıraktığını söylüyor. Bu savaşın içinde olmayacağız, Türkiye yardım etmeyeceğiz ama SGD- PKK da korumayacağız diyor. GÜNAYDIN demekten başka diyeceğimiz söz yok.
Ama Suriye de kontrolünde olan hava sahasını uçaklarımıza kapatıp, bilgi ve istihbarat paylaşımını kesiyor. Bunu görüp, bu nasıl müttefik diye soranlara GÜNAYDIN diyoruz.
Bir yandan ERDOĞAN benim dostum, iyi anlaşıyoruz diyor. Diğer yandan Türk Ekonomisini bozmakla tehdit ediyor. Daha vahimi, bunu daha önce yaptığını itiraf ediyor. Geçen yıl bunu göremeyenlere GÜNAYDIN diyoruz.
Trump konuşuyor, elçileri konuşuyor, kongre üyeleri, Pentagon, üst düzey askerler herkes konuşuyor. Birbirini tutan konuşma hiç yok.   Her kafadan bir ses çıkıyor.
Ne dediklerini ne kendileri biliyor. Ne de onarı dinleyenle bir şey anlıyor! Ama herkes konuşmak için konuşuyor. Buna rağmen Amerika ya büyük diyenlere GÜNAYDIN diyoruz.
Türkiye bu Suriye meselesinin hakkından gelir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın! Bu millet tek yumruk olmayı bilir. Nitekim hainler hariç her kesimden hükümete ve Cumhurbaşkanımıza destek mesajları yağıyor.
Hiç kimse bu milleti tehdit edemez. Tehditlere bu millet aldırış etmez, güler geçer. Aç kalırız, açıkta kalırız ama VATANSIZ KALMAYIZ. Türk Milletinden umudunu kesenlere de GÜNAYDIN diyorum.
Siz Türk düşmanlarının, bed seslerine hiç bakmayın. Başta Amerika olmak üzere kim ne derse desin, aldırış etmeyin. Ordumuz sınırda konumunu aldı. Hava harekâtı olsa ne olur, olmasa ne olur? Kara birliklerimiz ve tanklarımızın önünde kimse duramaz.
Bu günden yazıyorum, kahraman ordumuzun önünden çil yavrusu gibi kaçacak delik arayacaklar.  Kuracakları tuzaklar ve vur kaç taktiklerine karşı, yeter ki hazırlıklı olalım.
Suriye yönetimi terör örgütünü güneyden, doğudan, batıdan çembere aldı. Şam ın yanında Rusya ve İran var. Biz kuzeyden ÖSO ordusu ile koordineli bir şekilde hareket edeceğiz. PKK nın sonu yaklaştı. O çok güvendikleri Coni onları yalnız bıraktı. Şimdi Amerika bizi arkadan bıçakladı diyorlar. Buna ancak GÜNAYDIN denir.
 
 
 
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV