banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

15 TEMMUZ DESTANINDA MUHTEŞEM FİNAL

Develi halkı iki gün boyunca meydanları doldurdu

18 Temmuz 2017 Salı 08:10
Bu haber 732 kez okundu
 15 TEMMUZ DESTANINDA MUHTEŞEM FİNAL
Haberici -->

Hain FETÖ/PDY terör örgütünün hain darbe teşebbüsünün halkın iradesiyle geri püskürtülerek destanlaştırması dolayısıyla 11-16 Temmuz arası tarihi 15 Temmuz Haftası ilan edilerek yurt genelinde olduğu gibi Develide’ de birçok etkinlik düzenlendi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Temmuz 00:00’a kadar nöbetlerin devam edeceğini belirtmesinin ardından Develi BelediyesiCumhuriyet Meydanında hazırladığı muhteşemorganizasyonla 15 Temmuz Destanı Programını sonlandırıldı.

Develi Yunus Emre Cami İmamı Cahit Taşkesen’in Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan programDeveli Müftüsü Zekeriya Koçak’ın sunumuyla devam etti. 15 Temmuz’un kaybettirdikleri ve kazandırdıklarına değinen Koçak “İslam tarihi boyunca bizler görmekteyiz ki Allah’ın yardımını celbeden küçük topluluklar büyük ordulara galip gelmişlerdir. İşte 15 Temmuz’u destanlaştıran bu imandır. Dolayısıyla bizler dinimizi Allah’ın yüce kitabından ve peygamberinin sünnetinden öğrenmek zorundayız” vurgusunda bulundu.

Hemşerilerimizden Kevser Kılınç, Melike Türkmen, Emine Ceren Deringöl ve Seyit Kaan Kaman’ın şiirler okuduğu program Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın selamlama konuşmasıyla devam etti. Başkan Cabbar geçen sene vatan nöbetlerinde yaşadığı bir anekdotu Develililerle paylaştı. “Geçen seneki nöbetlerde ihtiyar amcamız bir kilo çay ve şeker alıp bunu vatan nöbeti tutan hemşerilerime ikram etmek istiyorum dediğinde ben gerek olmadığını ve bizim buna gücümüzün yettiğini belirterek kendisinin sıkıntıya girmemesi gerektiğini belirttim. Fakat amcamız –Hayır başkanım, işte geldik gidiyoruz. Yarın Allah’ın huzuruna vardığımda Allah kulum bana ne getirdin dediğinde Ya Rabbi vatan nöbeti tutan kardeşlerime bir kilo çay ve şeker ikramında bulunmuştum işte onu getirdim demek istiyorum dediğinde tarifini yapamayacağım duygulara kapıldım. İşte bu ruhtur bizi aziz kılan, bizi düşmanlarımıza galip getiren” diyen Başkan Cabbar meydanları boş bırakmayan Develililere şükranlarını ileterek konuşmasını tamamladı.

Programın son konuşmasını ise Develi Kaymakamı Murat Duru yaptı Abdürrahim Karakoç’un şiirini okuyarak duygularını paylaşan Kaymakam Duru “Her zorluktan alnının akıyla çıkmasını bilen bu millete Rabbim ’den daha nice başarılara ulaştırmasını diliyorum” duasıyla konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından Develililer hemşerimiz Yusuf Alper Güllü ’nün kahramanlık ve halk türküleri söylediği konserle coştu. Türkülere eşlik ederek konseri dinleyen Develililer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile ikinci gün nöbetine devam ettiler. Program İlçemiz imamlarından Bilal Arslan’ın duasıyla sona erdi. Programın sonrasında Develi Belediyesinin vatan sevdalılarına çay ve çorba ikram etmesiyle sona erdi. İki gün muhteşem bir organizasyon yapan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a teşekkürlerini ileten Develililer, 15 Temmuz’un sene i devriyesinde ikinci gün nöbetlerini tamamladılar.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV