banner153
09 Aralık 2019 Pazartesi

15 TEMMUZ KATLI KAVŞAK HİZMETTE

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Osman Kavuncu Bulvarı üzerindeki Terminal Kavşağı’na yapılan 15 Temmuz katlı kavşak trafiğe açıldı.

15 Temmuz 2019 Pazartesi 16:02
Bu haber 217 kez okundu
15 TEMMUZ KATLI KAVŞAK HİZMETTE
Haberici -->
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Osman Kavuncu Bulvarı üzerindeki Terminal Kavşağı’na yapılan 15 Temmuz katlı kavşak trafiğe açıldı.

25 milyon TL’lik yatırımın hizmete açılışı sırasında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şahsıyla ve Büyükşehir Belediyesi ile ilgili dillendirilen dedikodulara kimsenin itibar etmemesini istedi. Başkan Büyükkılıç, “Dedikodularla bu şehirde insanları ötekileştirmeye, bizim itibarımızı zedelemeye yönelik davranışlar kimseye bir şey kazandırmaz. Bu şehri yaralayanlar kendileri yaralanır. Bu şehri yüceltir ve güzelleştirirsek hepimiz faydalanırız” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Terminal Katlı Kavşağı’nın trafiğe açılışı nedeniyle gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları katıldı. Burada yaptığı konuşmada sözlerine tüm şehitlerimize rahmet dileyerek başlayan Başkan Memduh Büyükkılıç,  “Hakkari’de üç şehidimizden Niğdeli hemşehrimizi sabah saat 5’te havaalanında karşıladık ve Niğde’ye uğurladık. Üç şehidimize ve 15 Temmuz vesilesiyle tüm şahitlerimize rahmet diliyorum” dedi.

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Terminal Katlı Kavşağı’nı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne armağan olarak trafiğe açtıklarını dile getiren Başkan Memduh Büyükkılıç, kavşakla ilgili teknik bilgiler verdi. Terminal Katlı Kavşağı’nın 25 milyon TL’ye mal olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Burası; 550 metre uzunluğunda, 801 fore kazık üzerine oturan ve 154 kirşle yapılan bir alt geçit. Aynı zamanda Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi-Mobilyakent Raylı Sistem Hattı da bu kavşaktan geçecek. Projenin başlangıcında bulunan Mustafa Çelik Başkanımıza, Bakanlığı döneminde mali desteğini sağlayan Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye, destekleriyle Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, bürokratlarımıza teşekkür ediyorum. Bu şehre hizmeti ibadet bilen bir yaklaşımla çalışıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Cenabı Allah kaza bela vermesin. Bu kavşak bize 25 milyon TL’ye mal oldu” diye konuştu.

GÜÇLÜ BAŞKAN GÜÇLÜ KAYSERİ

Terminal Katlı Kavşağı’nın trafiğe açılışı nedeniyle gerçekleştirilen programa katılan Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da, Memduh Büyükkılıç’ın istifa ettiği iddiaları ile ilgili olarak da,  iftiranın sadece dünyevi olmadığını vurgulayarak, “Güçlü Başkan güçlü Kayseri doğurur. Dedikodularla Başkanı güçsüzleştirmeye çalışıyorlar ki Kayseri güçsüzleşsin. İftira atmak sadece dünyevi değil uhrevi bir sıkıntıdır” diye konuştu. Yıldız, katlı kavşak için de emeği geçenlere teşekkür etti.

Terminal Katlı Kavşağı daha sonra kazasız belasız hizmet vermesi dilekleriyle trafiğe açıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV