banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ

KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz açıklama yaptı

17 Temmuz 2017 Pazartesi 08:24
Bu haber 622 kez okundu
15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ
Haberici -->

Kayseri Ticaret Odası, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. yıldönümünde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma etkinlikler kapsamında demokrasi çadırı kurdu. 15 Temmuz ile ilgili açıklama yapan Hiçyılmaz, “15 Temmuz’u unutturmayacağız” dedi.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri başta olmak üzere Oda üyelerinin ziyaret ettiği demokrasi çadırında, sabah namazına kadar demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.

Başkan Mahmut Hiçyılmaz, demokrasi çadırında yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. yıldönümünü yaşadıklarını belirterek, alçakça darbe girişiminde bulunanları lanetlemek için vatandaşlarla ve Kayseri Ticaret Odası üyeleriyle bir araya geldiklerini ifade etti.

Hiçyılmaz, Türkiye Cumhuriyeti’nin 15 Temmuz 2016’da,tarihindeki en alçak saldırıyla karşı karşıya kaldığını ve bunun aziz milletin çabası ile püskürtüldüğünü kaydetti. “15 Temmuz’u unutmayacağız ve unutturmayacağız” diyen Hiçyılmaz, “Önümüzdeki senelerde de bugünü hatırlamamız, bu hainlerin Türkiye’ye yapmış oldukları darbe girişimini ileriki nesillere aktarmamız ve bundan ders çıkarmamız gerekir” ifadelerini kullandı.

Başkan Hiçyılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, demokrasi çadırındaki etkinliklerin yanı sıra Kayseri Sanayi Odası çadırını ziyaret ederek burada Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi ve diğer Sanayi Odası üyeleri ile görüştü. 

Hiçyılmaz daha sonra ise Kayseri Ticaret Borsası çadırına da giderek, Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Ünlü ile bir süre sohbet etti.

Çeşitli sivil toplum kurulu temsilcilerinin de ziyaret ettiği KTO demokrasi çadırında, sabaha kadar süren anma etkinlikleri kapsamında şehitler için okunan hatimlerin dualarına eşlik edildi.

Sabah namazına kadar süren demokrasi nöbetinde, Kayseri Ticaret Odası çadırında vatandaşlara 10 bin civarında simit ve su ikramında bulunulurken, 3 bin kadar da ay yıldızlı tişört dağıtımı yapıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV