banner153
10 Aralık 2019 Salı

15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 15 Temmuz’u unutmayacaklarını söyledi.

15 Temmuz 2019 Pazartesi 08:17
Bu haber 176 kez okundu
15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ
Haberici -->
Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 15 Temmuz’u unutmayacaklarını söyledi.

KTB Başkanı Recep Bağlamış, şu açıklamayı yaptı; “Hatırlanacağı üzere bundan tam üç yıl önce 15 Temmuz gecesi, ülkemizi milletimizi demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak milletimiz, darbe girişimini  sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. Gecenin karanlığının ardında güneşli bir gün gizlidir. İşte aziz şehitlerimiz, gazilerimiz o gece bir toprak nasıl vatan olur, nasıl vatan kalır bir kere daha bizlere gösterdiler. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşuyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde kendilerini gönülden yad ederek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. Ülkemizi parçalayacaklarını, devletimizi teslim alabileceklerini zannederek, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, henüz gün ağırmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu darbe girişimi milletimize, meclisimize, demokrasimize, cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Ordumuz ve polisimiz bizim göz bebeğimizdir. Bizler Oda ve Borsa camiası olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir “ilkesini şiar edinerek demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Devletimizin yanında, milletimizin emrinde olacağız. Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını ve lider ülke haline gelmesini de, hep birlikte çalışarak sağlayacağız. Tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin kahraman şehitlerine Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyor, gazilerimizi minnetle anıyoruz. 15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutlu olsun.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV