banner87
13 Aralık 2018 Perşembe

18 UYARISI

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, belediye başkanlarını uyardı

14 Mart 2018 Çarşamba 07:22
Bu haber 689 kez okundu
18 UYARISI
Haberici -->

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, kendisini arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulunan herkese teşekkür ederek, belediye başkanlarına uyarıda bulundu. Başkan Öztürk, “Tavsiyem 18’den yol açacak belediye başkanlarımız daha tedbirli gitsin” dedi.

Yahyalı’da bir kişi tarafından personeli ile birlikte bıçaklanarak yaralanan Başkan Esat Öztürk, olay sonrasında hastanede tedavi gördü. Tedavisi tamamlanan Başkan, Büyükşehir Belediyesi Mart ayı meclis toplantısına katıldı. Burada söz alarak kendisini arayanlara teşekkür eden Başkan Esat Öztürk, belediye başkanlarına da önemli bir uyarıda bulundu.

Büyükşehir belediye Başkanı Mustafa Çelik, olay sonrasında Başkan Öztürk’ü aralarında gördükleri için mutlu olduklarını belirterek, “Başkanımız ufak bir sıkıntı, ufak bir sorunu atlattı ve aramıza katıldı. Meclise geldi. Geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, hiçbir belediye başkanımız bu tür olayla karşı karşıya kalmasın temennisinde bulunuyoruz” diye konuştu.

Sonra söz alan Başkan Esat Öztürk, şu açıklama ve uyarıda bulundu:

“Tedavi süresince gerek arayan gerek hastaneye gelen herkese teşekkür ediyorum. Canı gönülden. Peygamber Efendimiz (sav) kadere iman eden, kederden emin olur demişlerdir. Her birimiz kadere inanmış insanlarız. Tedbirleri elden bırakmayalım. Adamı idama götürüyorlarmış, bu bana ders olsun demiş. Ama Tabi 18’den belediye başkanlarımız için tavsiye ediyorum. Tecrübe ne derlerse bıçaklanmak derim. Bu tavsiyem 18’inden yol açacak belediye başkanlarımız daha tedbirli gitsin. Bunu kardeş tavsiyesi olarak alın. Allah kimseye göstermesin. Ne saldırganın nede bizim istediğimiz bir şey değil. Bütün belediye başkanlarının iyilik meleği olduğunu canı gönülden inanıyorum. Biz bazen anlamıyoruz.”

Konuşmanın ardından Başkan Mustafa Çelik, “Kaza bela def etmek için kurban kesilir” ifadesini sarf etti. Bunun üzerine Başkan Öztürk, “Arz ederseniz Yahyalı’da meclisimizi ağırlamak istiyorum. Kurban da keserek ağırlamak istiyorum” ifadesini kullandı. Çelik, “Başkanım çok anlayışlısınız. Hemen söyleyince anladınız” esprisi yaptı.

18 UYGULAMASI NE DEMEKTİR

Halk arasında kısaca 18 uygulaması olarak söylenen yasa 3194 S. İmar Kanunun 18. Maddesini ifade ediyor. Buna dayanan bu uygulama, imar alanları içindeki yerler için belediye tarafından veya belediye mücavir alanları dışındakiler için valilikler tarafından uygulanan, hak sahiplerinin muvafakati aranmaksızın imar planına uygun parsellere ayırmaya (ifraz) veya birleştirmeye (tevhid) yönelik işlem yapma yetkisi olarak biliniyor.

18. Maddenin amacı imara elverişli konut alanı elde etmek gibi bir kamusal amaç olsa da bu madde uygulaması, gerçekte nadiren bu amaca yönelik kullanılıp, birçok sorunlara sebebiyet vermektedir.
HABER: ERSAN TEMİZEL 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV