banner153
12 Ağustos 2020 Çarşamba

18 YILDA KAÇ CAMİ YIKILDI?

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, tapusu belediyeye ait camilerin hazineye devrini TBMM Gündemine taşıdı. AKP döneminde rant için cami yıkıldığını belirten Arık, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi vererek, 18 yılda Kayseri’de kaç caminin yıkıldığını sordu.

22 Temmuz 2020 Çarşamba 07:25
Bu haber 261 kez okundu
18 YILDA KAÇ CAMİ YIKILDI?
Haberici -->

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, tapusu belediyeye ait camilerin hazineye devrini TBMM Gündemine taşıdı. AKP döneminde rant için cami yıkıldığını belirten Arık, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına  soru önergesi vererek, 18 yılda Kayseri’de kaç caminin yıkıldığını sordu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Kocasinan Belediyesi’nin olağan üstü gündemle ele aldığı cami takasını TBMM gündemine taşıdı. AKP iktidarında rant için cami dahi yıkıldığını belirten Arık, “Dini duyguları istismar etme konusunda kimse AKP ile yarışamaz. Onlar bu iş gerçekten çok iyi yapıyorlar. Yeri geldiğinde camileri propaganda için kullananlar, yeri geldiğinde de camilerin tapusu üzerinden rant elde etmekten, rant için cami yıkmaktan geri durmuyorlar” dedi. Kocasinan Belediyesi’nin camilerin tapusuna karşı baraj manzaralı parseller aldığını belirten Arık, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde ise şu görüşlere yer verdi: “Milli Emlak Müdürlüğü ile Kayseri Kocasinan Belediyesi arasında tapusu belediyeye ait Seyrani, Ziya Gökalp, Sümer ve Turgut Reis Mahalleleri’nde bulunan cami ve arsalarının hazineye devri konusunda prensipte anlaşmaya varıldığı, Kocasinan Belediyesi’nin bu konuda Meclis kararı almaya hazırlandığı bilgisi basında yer almaktadır. Bu bağlamda;

         1-) Son 18 yılda Kayseri’de kaç cami yıkılmış ya da yer değiştirilmiştir.

         2-) Son 18 yılda Kayseri’de hangi gerekçelerle camiler yıkılmış ya da yeri değiştirilmiştir.

         3-) Son 18 yılda Türkiye genelinde kaç cami, hangi gerekçelerle yıkılmıştır.

         4-) Son 18 yılda kaç caminin tapusu takas edilmiştir?

         5-) Arsa takaslarında camilerin hülle yolu ile el değiştirilmesinin ahlakı bir erozyon olduğunu düşünüyor musunuz?”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV