banner153
banner156
28 Şubat 2020 Cuma

20 PROJE UYGUN GÖRÜLDÜ

​Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’nın 13. Etabında 20 projenin desteklenmesi uygun görüldü.

15 Şubat 2020 Cumartesi 08:06
Bu haber 233 kez okundu
20 PROJE UYGUN GÖRÜLDÜ
Haberici -->

​Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’nın 13. Etabında 20 projenin desteklenmesi uygun görüldü.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, 2006 yılından bu yana uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’nın 13. Etabında hibe almaya hak kazanan yatırımcılarını bilgilendirilmesi için toplantı yapıldı.

Programın 13. Etap'ı ile ilgili olarak Resmi Gazetede yayımlanan tebliğ doğrultusunda yapılan başvurular Bakanlık tarafından değerlendirildi ve kentte 5 adet ekonomik alt yapı ve 15 adet ekonomik yatırımlar olmak üzere Proje Toplam Tutarı 26 milyon 832 bin 951 TL olan 20 adet projenin desteklenmesi uygun görülmüştür.

Yatırım projelerinin fiziki olarak tamamlanma için son tarih 15/11/2020' dir. Yatırımcılar kendilerine yapılan bildirimi takip eden otuz gün içerisinde İl Müdürlüklerine projeye esas dosya ve evraklarını teslim etmek zorundadırlar. Başvuru sahibi tarafından teslim edilen hibe sözleşmesi ekleri on beş gün içinde yapılacak inceleme sonrasında uygun bulunursa, projenin uygulanacağı parselde İl Proje Yürütme Birimince gerekli kontroller yapılacak, uygulanacak proje ile uyumlu olması koşulu sağlandığına dair yer tespiti ve teslim tutanağı düzenlenecek ve yatırımcılar hibe sözleşmesi imzalamaya davet edileceklerdir. Kendilerine yapılan bu tebligatı takip eden beş iş günü içerisinde hibe sözleşmesi imzalamayan başvuru sahiplerinin proje başvuruları ve bunlara ilişkin değerlendirme sonuçları iptal edilir.

Projelerin uygulanması sırasında karşılaşılacak sorunların önlenmesi amacıyla hibe sözleşmesi imzalayacak olan yatırımcıların Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesinde görevli İl Proje Yürütme personelinden görüş almaları yararlı olacaktır.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV