banner153
27 Eylül 2020 Pazar

5 AMBULANS DAHA HİZMETTİ

Sağlık Bakanlığı tarafından Kayseri'ye tahsis edilen 5 ambulans, düzenlenen tören ile İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edildi.

22 Ocak 2020 Çarşamba 06:56
Bu haber 309 kez okundu
5 AMBULANS DAHA HİZMETTİ
Haberici -->

Sağlık Bakanlığı tarafından Kayseri'ye tahsis edilen 5 ambulans, düzenlenen tören ile İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edildi.

İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene Vali Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Ercan Teke Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Mustafa Elitaş ve İsmail Tamer, İl Sağlık Müdürü Doç D. Ali Ramazan Benli, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve sağlık çalışanları katıldı.

Saydı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan törende konuşan Vali Şehmus Günaydın, "Vakalara ulaşmada Türkiye ortalamasının çok çok altındayız. Bu da personelimizin çalışması ve gayreti ile olan bir durum. Türkiye olarak sağlık turizminde de önemli bir noktaya gidiyoruz. Bu konuda üniversitemiz, belediyemiz ve Kayseri Şehir Hastanemizin yaptığı çalışmalarla sağlık turizminden de önemli bir pay almaya başladık. Bu gün özellikle orta doğudan bir çok hasta tedavi olmak için ilimize geliyor. Aslında sağlık alanında sahip olduğumuz ekibin de ne kadar iyi işler çıkarabildiğinin bir göstergesidir. Sahip olduğumuz donanımlar ekipmanlar çok iyi olsa da kaliteli ekip almazsa bu seviyeye gelmemiz mümkün değil" dedi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ise Kayseri'deki ambulans hizmetleri ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

"Ambulans hizmetlerini özveri ile çalışan 635 personelimiz ile gerçekleştirmekteyiz. 2018 yılı başında 63 olan ambulans sayımız, bu gün katılan 5 ambulans ile 81’e yükselirken 43 olan acil sağlık hizmetleri istasyon sayımız 52’e çıkmıştır.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV