banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

80 ÜLKEDEN 200 ÖĞRENCİ KATILDI

Kaymakam Ali Candan'da katıldı

23 Haziran 2017 Cuma 03:22
Bu haber 632 kez okundu
80 ÜLKEDEN 200 ÖĞRENCİ KATILDI
Haberici -->

Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER), Kayseri'de eğitim gören 80 farklı ülkeden misafir öğrenciyi aynı sofrada buluşturuyor. KUDER tarafından geleneksel hale gelen Ümmet İftarlarının 26. gününe 80 farklı ülkeden 200 öğrenci katıldı.

Kocasinan Kaymakamı Ali Candan ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de Kadir Gecesi iftarlarını KUDER'de 80 farklı ülkeden öğrenci ile açtılar.

Ramazan süresince her gün farklı ülkelerden öğrenciler tarafından bir hatim okunuyor.İftardan bir saat önce çeşitli ilahiler, ezgiler ve Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle Ramazanın manevi iklimi tüm boyutlarıyla KUDER'de yaşanıyor. Dernek yönetimi iftarların ramazan ayı boyunca devam ettiğini belirtti.

Kocasinan Kaymakamı Ali Candan yaptığı konuşmada, "KUDER yıl içerisinde yaptığı birçok çalışma ile misafir öğrencilerimize ev sahipliği yapıyor. Onların her alanda kendilerini geliştirmelerine ortam hazırlayan faaliyetler icra ediyor.Ramazan ayı boyunca da  her gün 200 öğrencinin KUDER'de  iftar  ettiğini öğrendim. Bu çalışmalar bizleri gerçekten çok mutlu ediyor.Birçok ülkeden öğrencinin ülkemizde birlik ve beraberlik içinde olduğunu görmek geleceğe daha ümit var bakmamıza vesile oluyor. Buradan yetişen öğrenciler kendi ülkelerine döndüklerinde Türkiye'nin gönüllü kültür elçileri olarak hizmet edecekler.Gittiğim birçok ülkede Türkiye'de eğitim görmüş öğrencilerle karşılaştım ve bu çalışmaların yansımalarını bizzat müşahede ettim.Bizlere böyle güzel bir ortam sundukları için tüm KUDER ailesine teşekkür ediyorum" dedi.

KUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut, “Kocasinan kaymakamımız Ali Candan Bey'i davet ettik. Kendileri bizleri kırmayarak iftarımıza iştirak ettiler.Bu vesileyle kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV