banner87
20 Mart 2019 Çarşamba

A SINIFI YAYIN

İbrahim Burkay Tuğluca’nın makalesi, önemli bilimsel yayınlardan “Materials Science and Engineering A” dergisinde, ilk yazar olarak yayınladı.

29 Mart 2018 Perşembe 07:01
Bu haber 378 kez okundu
A SINIFI YAYIN
Haberici -->
Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Makina Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi İbrahim Burkay Tuğluca’nın makalesi, önemli bilimsel yayınlardan “Materials Science and Engineering A” dergisinde, ilk yazar olarak yayınladı.

Tuğluca, TÜBİTAK tarafından her yıl yayınlanan dergi listesinde 100 tam puan alan dergide, ilk yazar olarak yayınlanan “High-concentration carbon assists plasticity-driven hydrogen embrittlement in a Fe-high Mn steel with a relatively high stacking fault energy" başlıklı makalesi ile büyük bir başarı elde etti.

Makina Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Burak Bal'ın çalışma gurubunda yer alan 3. sınıf öğrencisi Tuğluca, A sınıfı yayın yapmış oldu.

Her yıl başarılı bir öğrencisini ikili işbirliği içerisinde olduğu Japonya Kyushu Üniversitesindeki araştırma gurubuna staja gönderen Yrd. Doç. Dr. Burak Bal, Tuğluca’yı da geçen yıl staja göndermişti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV