banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

ABDÜLHAMİD HAN CAMİ AÇILDI

Bakan Özhaseki cami açılış törenine katıldı

10 Temmuz 2017 Pazartesi 07:55
Bu haber 1159 kez okundu
ABDÜLHAMİD HAN CAMİ AÇILDI
Haberici -->

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'nin Talas ilçesinde bir hayırsever tarafından yaptırılan Abdülhamid Han Camii'nin açılışında yaptığı konuşmasında, "Son dönemde yapılan gecekondu camileri, doğrusu ben, Çevre ve Şehircilik bakanı olarak durdurmaya çalışıyorum" dedi.

Talas ilçesinin en büyük camisinin açılışına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Abdülhamid Han'ın 4. nesilden torunu Orhan Osmanoğlu ve Sultan Esra Osmanoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Caminin açılışında konuşan Bakan Özhaseki, "Camiler bizim buluşma yerimiz, dertleşme yerimiz, halleşme yerimiz. En özel anlarımızı paylaştığımız yerler Allah ile. Oranın nezih olması, siluetinin güzel olması bir Müslümana yakışır olması lazım. Son dönemde yapılan gecekondu camiler doğrusu ben Çevre ve Şehircilik bakanı olarak durdurmaya çalışıyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı ile bir statü geliştirmeye çalışıyoruz. Oranın en güzel şekilde yapılmasının sağlanması lazım. Bakıldığı zaman Müslümanın ibadet hanesi ile hepimizin iftihar etmesi lazım" dedi.

2 bin 700 metrekare arsa üzerinde projelendirilen Abdülhamid Han Cami, yaklaşık 2 yıl içerisinde tamamlandı. Yaklaşık 3 bin 500 kişi kapasiteli caminin açılışı konuşmaların ardından kurdele kesimi ile gerçekleştirildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV