banner87
banner151
16 Ocak 2019 Çarşamba

ACİL KALIYOR DEVLET TAŞINIYOR

Şehir Hastanesinin kısa zamanda hizmete açılacağı belirtildi

24 Ocak 2018 Çarşamba 07:41
Bu haber 2980 kez okundu
 ACİL KALIYOR DEVLET TAŞINIYOR
Haberici -->

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi, acil servis dışında bütün birimleriyle yeni Şehir hastanesine taşınıyor. Şehir hastanesi ile ilgili kabullerin başladığı ve kısa zaman içerisinde hastane çalışanlarının bütün cihazlarla birlikte yeni binasında hizmet verecek.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş’ün kente gelerek bazı incelemelerde bulunmasının ardından Şehir Hastanesinin hizmete girmesi ile ilgili çalışmalar iyice hızlandı. Yeni hizmet binası ile ilgili kabullerin başladığı belirtilerek, Kayseri eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, kısa zaman içinde hizmete girecek Şehir Hastanesi’nde 43 profesör ile doçent unvanlı akademisyen, 475 uzman hekim, 46 pratisyen hekim, 113 asistan, 1025 hemşire, 252 ebe ve 787 yardımcı personel ile birlikte hizmet verilecek.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İbrahim Özcan bilgi verdi. Doç. Dr. Özcan, en fazla hastaya hizmet veren Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yakın zamanda taşınacağı Şehir Hastanesine geçiş ile birlikte özellikle nitelik ve otelcilik hizmetlerinden oluşan farklı pek çok konuda Türkiye’nin en iyi hastanesi olmaya devam edeceğini ifade etti.

İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Şehir Hastanesinin kısa zamanda faaliyete geçeceğini ve bütün personelle birlikte yeni hastane binasına taşınma işleminin yapılacağını belirtti. Benli, sadece Acil Servis binasının hizmet vermeye devam edeceğini ve diğer blokların bazı birimler dışında tamamen boşaltılacağını ifade etti.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV