banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

ACİLDE BAYAN DOKTORA SALDIRI

Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, saldırıyı kınayarak meslektaşının kaçmak suretiyle kurtulduğunu söyledi.

15 Ekim 2018 Pazartesi 09:47
Bu haber 1596 kez okundu
ACİLDE BAYAN DOKTORA SALDIRI
Haberici -->
Sağlık çalışanlara yönelik şiddet devam ediyor. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Polikliniği’nde bayan doktora saldırıda bulunuldu. Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, saldırıyı kınayarak meslektaşının kaçmak suretiyle kurtulduğunu söyledi.

Çocuk Acil de görev yapan bayan doktor B.D.’ye saldırı da bulunuldu. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin bir örneğinin daha yaşandığı acil serviste doktor kaçmak ve kendisini odaya kilitlemek suretiyle kurtuldu. Ancak saldırı da doktorun oda kapısının uzun süre tekmelendiği belirtiliyor.

Saldırı ile ilgili açıklamada bulunan Prof. Dr. Hüseyin Per, “Erciyes Üniversitesi Çocuk Acil Poliklinikde arkadaşlarımız saldırıya uğramıştır. 15 gün önce erişkin acil de benzer bir saldırıya maruz kalınmıştır. Arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Sağlıkta şiddet yasası ne zaman çıkacak. Su unutulmasın ki acil servislerde çalışacak hekim bulunamayacak. Tıp fakültesinde ilk öğretilen kural önce zarar verme iken şimdi önce ölme öldürülme noktasına gelinmiştir. Arkadaşlarımız 38 bekleyen hasta ile cansiperane çalışmaya ve hizmet vermeye devam etmektedir. Asistanlarımız çok şükür bugün de ölmedik diyerek nöbetlerine devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV