banner167
banner182
18 Haziran 2021 Cuma

ADAYIMIZ BAKİ ERSOY AMA A VE PLANLARIMIZ HAZIR

MHP İl Başkanı Serkan Tok, Büyükşehir adaylarının milletvekili Baki Ersoy olduğunu belirterek, “Genel başkanımız Baki Ersoy’a milletvekilliğine devam edeceksiniz dediğinde A ve B planlarımız hazırdır” dedi.

19 Ekim 2018 Cuma 09:52
Bu haber 881 kez okundu
ADAYIMIZ BAKİ ERSOY AMA A VE PLANLARIMIZ HAZIR
Haberici -->
MHP İl Başkanı Serkan Tok, Büyükşehir adaylarının milletvekili Baki Ersoy olduğunu belirterek, “Genel başkanımız Baki Ersoy’a milletvekilliğine devam edeceksiniz dediğinde A ve B planlarımız hazırdır” dedi. Başvuruların engellenmesinin söz konusu olmadığını ifade eden Tok, “Baki Beyin yada başka ismin öne çıkması başka başvuruların engellemesi gibi durum yoktur. Öyle bir şey yok” diye konuştu.

MHP İl Başkanı Serkan Tok, göreve geldiği 177 günü değerlendirdi. 24 Haziran seçimlerinde 2 milletvekili çıkardıklarını belirten Tok, yerel seçimlerle ilgili açıklama da bulundu. Yerel seçimlerle ilgili olarak partiye aday adayı olarak başvuranların sayısının 62 olduğunu ve bu sayıdan memnuniyet duyduklarını ifade eden Tok, “Seçimlere bugün itibariyle 164 gün kalmış. Bu 164 gün içerisinde; Milliyetçi Hareket Partisi’nin genel merkezin ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin bizlere göndermiş olduğu ilkelere, hedeflere, misyona uygun projeler geliştirip bu projeleri zamanında, acil bir şekilde ulaştırıp, sorunları ortadan kaldıracak bilgili, donanımlı, kendisini ispatlamış Türk milliyetçileriyle yola çıkacağız. Yine bugünlerde yürütülen ittifak ile ilgili çalışmalar eğer sonuçlanırsa onlar da tarafımızdan sizlerle paylaşılacak. Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı olarak söylemlerimizi, Cumhur İttifakı’ndaki gibi genel başkanımızın söylemleriyle eş tutacağız, genel başkanımız ittifak için ne uygun görüyorsa burada da aynısını uygulayacağız. Eğer ittifak olmaz ise yine biz genel merkezimizin, genel başkanımızın politikaları doğrultusunda bütün ilçelerimizde bir liste oluşturup halkın karşısına çıkacağız” dedi.

Daha sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan MHP İl Başkanı Serkan Tok, MHP’nin Büyükşehir adaylarının Baki Ersoy olduğunu söyledi. Tok, Büyükşehir için başvuruların olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

A VE B PLANLARIMIZ VARDIR

“Büyükşehir Belediyesi için başvuru var. Bize başvuran Milletvekilimiz Baki Ersoy bey dışında bir arkadaşımız var. Bir ağabeyimizle de temasımız var. Açıklamak yanlış olur. Bizim açıkladığımız, milletvekilimizin kendi rızası ve irademiz ile genel başkanımızın kabulü olursa, Kayseri’de büyükşehir belediye başkanlığımıza adayımız Baki Ersoy beydir. Genel başkanımız milletvekilliğine devam edeceksiniz dediğinde A ve B planlarımız hazırdır. Gündeme getirmek usulen yanlış olur. Bütün planlar olursada uygundur. Olmazsa da uygundur.”

ENGELLEME SÖZ KONUSU DEĞİL

“Baki Beyin yada başka ismin öne çıkması başka başvuruların engellemesi gibi durum yoktur. Öyle bir şey yok. Biz de şöyle durum var. Öne çıkan isimler bir başka isimleri engelleyecek durumda değil. Biz gerçekten demokratik partiyiz. Bizim eleştirildiğimiz kadar başka partide eleştirilmiyor. Bizde gelenlerde var. Baki beyin ismini duyduğu halde o olur veya olmazsa diyerek bize gelen iki arkadaşımız var. Biri arkadaşımız biri ağabeyimizdir. Başvurular devam ediyor. Ne zaman sonuçlanır. Tahminim ayın sonunda genel merkezimiz büyük illerde 11’inci ay gibi, küçük illerde 12’inci ay gibi açıklama yapabilir.”

BAKİ BEYİN RESMİ BAŞVURUSU YOK

“Baki beyin başvurusu ile ilgili konu tamamen genel merkezin bilgisi dahilinde. Genel merkez ve genel başkanımızla görüştükten sonra başvurusu olacaktır. Baki beyin, genel merkezimiz ve liderimizi beklediği bir durum söz konusudur.”

İTTİFAK OLUMLU GÖRÜLDÜ

Kayseri’de ittifakın olumlu görüldüğünü kaydeden Tok, Kayseri’nin sağlam olduğunu ve ittifak görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Baki Ersoy, “Herkesin ittifaka daha önce sıcak baktığına dair bir durum var. 24 Haziran seçimleridir. Oradaki ittifak Kayseri’de olumlu görüldüğü gibi Türkiye’de de olumlu görüldü. Bunun sonucu olarak cumhurbaşkanımız tekrar cumhurbaşkanlığı makamına geçti. Birde MHP için olumsuz söylemlere karşın, yüzde 7, yüzde 6 gibi söylemlere rağmen yüzde 11.1 gibi bir rakamla kendini Türkiye siyasetinde odaklı ve merkezli hale getirmeyi başardı. İttifakın artışı ve duruşta olabilir. Genel başkanımızın” dedi.  Tok sözlerine şöyle devam etti:

KAYSERİ SAĞLAM, SIKINTI OLMAZ

“Bugünlerde ittifakla ilgili görüşmeler sürüyor. İttifakın mutlaka milli tarafa burada iki partiye faydası mutlaka olacaktır. Kayseri bizim kendi düşündüğümüz yer gibi. Sağlam. Burada sıkıntı olmaz. Genel başkanımız İstanbul’da aday çıkartmayacağını söyledi. Çıkardığımız sonuç ortadadır. İttifak olursa mutlaka faydalıdır. Olmazsa halkın nezdinde bir kıymet ve değer yerine getirmiştir ki MHP’de AK Partide bundan memnundur. Cumhurbaşkanımız şöyle söyledi. ‘Yerel de ittifak en azından gönüllerde sağlandı’ dedi. Bizde buna uygun görüş ve önerilerimizi sunmak durumundayız.”

ADAY ADAYLARIYLA İLGİLİ ANKET YAPILACAK

Aday adayları ile ilgili anket yapılacağını da belirten Tok, “Özellikle genel merkezimizi bilgilendirdikten sonra Kayseri’de mesela Talas’ta anket yaptıracağız. Bize başvuran, MHP’ye gelerek başvuran veya bu anket çalışmasına bende dahil olmak istiyorum diyen daha sonra başvuracak olan birkaç arkadaşımız daha var. Biz onları da arayacağız. Biz böyle anket çalışması yapıyoruz. Sizde başvurursanız sizleri de ankete katacağız diyeceğiz. Genel merkezimiz onaylarsa anket çalışmasını uygun görüyoruz. Vatandaşımızın tercihlerine göre de uygun görüp öne çıkan isimleri genel merkeze göndereceğiz” şeklinde konuştu.

ÖNCELİĞİMİZ PINARBAŞI

Tok, “İttifak olursa genel merkezimizin ne diyeceği bizim için en uygunudur. Genel merkezimizin ne diyeceğine uyarız. Özellikle burada sizlerinde tahmin edeceği gibi MHP’nin kuruluşunu sağlayan kıymetli merhum Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in baba ocağı Pınarbaşı’nın MHP’ye verilmesi en özel duygu ve düşüncemizde yer alır. Onun haricinde ne olursa bu genel merkezisini tasarrufundadır. Bizim söyleyeceğim tek yer Pınarbaşı. Yoğunluk olarak Bünyan. Bünyan MHP olarak önde gittiğimiz ilçedir” dedi.

YAKIŞAN MİLLETVEKİLİMİZİN YAPTIĞIDIR

Tok, Kayserispor ile ilgili sorulara ise şu cevabı verdi: “Dönem dönem Kayserispor ile ilgili bu tür yaklaşım ve söylemler var. Bize bugün yakışan nedir. Milletvekilimiz Baki Ersoy’un yaptığıdır. Baki bey böyle bir soruya ne cevap verdi. Maddi sıkıntı çektiğini duyduğumuz Kayserispor’a ben bir maaşımı bağışlıyorum. Diğer arkadaşlarda, diğer arkadaşlar derken herkes üzerine düşeni yaparsa Kayserispor eski gücüne ve kuvvetine kavuşacaktır. Kayseri’de dönem dönem oluyor. Kayserispor’un bu sorunlarla karşılaştığını görüyoruz ve üzülüyoruz. Milletvekilimizin yaptığını diğer milletvekili işadamları ve insanlar tarağından yapılırsa çözülür diye düşünüyoruz.”

GERİ KALMIŞ DURUMDAYIZ

Kayseri’nin geri kaldığına da işaret eden Tok, “Kayseri’de şöyle bir sorun var. Kayserili işini bilir diye. Kayseri devlet yatırımlarından veya diğer Avrupa Birliği fonlarından geri kalmış durumdadır. Kayserili işini bilir ise, devletten ve AB fonundan yatırımları almalıdır. Kayseri’nin civarında Kahramanmaraş var. O ilin ve Kayseri’nin durumuna bakalım. Kayseri’ye yatırımların ve fonların gelmesi için birlikte mücadele edelim. Aynı şehirde nefes alıyoruz. Burada mücadele ediyoruz. Sorun varsa çözümünü birlikte yapalım. Ankara ne hakkı alıyorsa devletten, bizde aynı hakkı talep edelim” ifadelerini kullandı. İşte Tok’un

STOKÇULARA DEVLET GEREKENİ YAPSIN

Stokçularla ilgili açıklama yapan Tok, “Enflasyonla mücadele ile yüzde 10 indirimin bütün ürünlerin satışında kullanılmasını özellikle tercih ediyoruz. Tespit edileni de sizlerle paylaşacağız. Genel merkez ve liderimizin söylediği gibi artan doların alakası olmadığı halde, dolarla mal almadığı halde, dolarla işi olmayan birisinin doların artmasını bahane ederek stokçuluk yapmasını kabul etmiyoruz. Akla izah edilecek durum değil. Stokçular varsa devletimizin acil bir şekilde bu sorunu çözmelidir. Sizin ve bizim cebimiz yanıyor. Dolarla olanı zorluk çekmeyiz. Dolarla alıp veriyordur. Bu makul karşılanabilir. Ama dolarla olmayan üretim sektörünün yüzde yüz 100 zamlar yapılıyor. Akla izah edilemez. Hepimiz tespitini yapmalıyız. Tespit ettikten sonra gerekli yerlere söylemeliyiz. Avcılık yapmak değil. İleri gitmesin. Serbest piyasa içinde makul ve mantıklı olan bizimde kabul ettiğimizdir. Bunun dışında izahı yoktur” şeklinde konuştu.

DERE GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ

Kendisinin adaylığı konusunda ise Tok, “177 gündür il başkanıyım. Genel merkezim il teşkilatı için güvenmiş ve göreve getirmiş. Dere geçerken at değiştirmek bizim teşkilatımız anlayışında yok. Aday adaylarımızın başvurularını kabul etmek ve adaylığının belirlenmesi seçim çalışması bizim görevimizdir. Belediye başkan adayı olmak hak olabilir. Ama her hak etik değildir” cevabını verdi.

MAHMUT BEYİ ALKIŞLARIZ

Saadet Partisi İl Başkanı Mahmut Arıkan’ın Kayserispor için prim sezonunu açıldığı ifadelerine Tok, “Baki beyin bağışını ve desteğini prim olarak değerlendirmeliyim. Bizzat ben teşekkür edeyim. İl Başkanı Mahmut Arıkan bey yaparsa. Her yapılanı prim olarak görmek hastalık olarak geldi. Aynı hareketi Mahmut bey yaparsa biz teşekkür edeceğiz” karşılığını verdi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV