banner87
23 Temmuz 2019 Salı

ADLİYE BİNASI BÖYLE YIKILDI

Bir haftadır yıkım çalışmaları sürüyordu

29 Temmuz 2018 Pazar 23:02
Bu haber 1292 kez okundu
ADLİYE BİNASI BÖYLE YIKILDI
Haberici -->
Yeni adliye binasının hizmete girmesiyle birlikte uzun zamandır boş duran eski adliye binası ile ilgili bir hafta önce başlayan yıkım sürüyor. 4 katlı binanın bir bölümü kepçe iye bir saat süren çalışmayla yıkıldı.

Sahabiye mahallesi Cumhuriyet Meydanına yakın bölümdeki eski adliye binasının yıkımı sürüyor. Bina içindeki bazı demir ve ahşap olan malzemelerle kapı ve pençeleri titizlikle sökülerek boşaltıldı. Daha sonra binanın yıkımına geçildi. İki gündür adliye binasındaki ağır ceza mahkeme salonlarının bulunduğu tek katlı bölüm tamamen yıkıldı.

Daha sonra 4 katlı bölümü için yıkım ekipleri harekete geçti. Bir saat süren çalışmada kepçe ile binanın zemin kattaki direkleri kırıldı. Ancak buna karşın bina yıkılmadı. Uzun süre beklendi. Binanın bir bölümü yan yattı. Ama yıkılmadı.

Bunun üzerine çalışmalar sürdü. Uzun uğraşlar sonrasında yıkıldı. Ancak katlar askıda kaldı. Ekipler tekrar kırım çalışması yaptı ve 4 katlı bölümün bir bölümü yıkıldı ve etraf toz içinde kaldı. Bu sırada yıkımı görüntülemek isteyenler uzun s üre bekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV