banner203
06 Şubat 2023 Pazartesi

AGD’DEN MEKKE’NİN FETHİ PROGRAMI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kayseri Şubesi yılbaşı programlarının ahlak üzerinde yaptığı hasara dikkat çekti.

31 Aralık 2019 Salı 13:31
Bu haber 726 kez okundu
AGD’DEN MEKKE’NİN FETHİ PROGRAMI
Haberici -->

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kayseri Şubesi yılbaşı programlarının ahlak üzerinde yaptığı hasara dikkat çekti.

AGD Kayseri Şubesi yılbaşında Kayseri Şehir Tiyatrosu’nda Mekke’nin Fethi Programı düzenleyecek. AGD Kayseri Başkan Vekili Halil Tayyip Söbüoğlu, yaptığı açıklamada, “Miladi takvimle 2019 yılını birkaç gün sonra geride bırakacağız ancak unutmamamız gereken olaylar var. Suriye’de iç savaş dokuzuncu yılını bitirmek üzere. Filistin toprakları 100 yılı aşkındır işgal altında ve İsrail o topraklarda 70 yıldır işgalci olarak bulunuyor. Yemen’de acımasız bir iç savaş devam ediyor, sadece bombalar değil açlık ve salgınlarda binlerce çocuğun ölüm nedeni. Libya’da sular durulmuş değil. Doğu Türkistan Müslümanlarına yönelik baskılar devam ediyor. Nijerya’dan Somali’ye Müslümanların yaşadığı birçok Afrika ülkesinde çatışmalar nedeniyle kırsal alanlar boşalmış, yüz binlerce insan toplama kamplarında yaşıyor. Dünyanın birçok yerinde insanlar savaşların ve çatışmaların gölgesinde yaşam mücadelesi verirken, emperyalizm eğlence sektörünün renkli ışıklarıyla geniş kitlelerin gözlerini boyuyor.

Kitlesel göz boyamanın enstrümanlarından biri de hazırlıkları günler öncesinden başlayan yılbaşı gecesi eğlenceleridir. Biz yılbaşı gecesi eğlencesi adı altında tüm dünya halklarına çirkinliklerin ve kötülüklerin dayatılmasına karşı tavır almanın inancımızın bir gereği olduğuna inanıyoruz. ‘Milli Piyango’ adı verilen oyunla kitlelerin kumarla buluşturulmasını sağlayan, her türlü kötülüğe giden yolları açan, birçok gencin çeşitli bağımlılıklara yakalanmasına sebep olan, birçok insanda iffet duygusunu zedeleyen her türlü eğlence anlayışını reddediyoruz. Biz yılbaşı kutlamalarının bu ülkenin emperyalizm tarafından sömürülmesine hizmet eden vasıtalardan biri olarak görüyoruz. Alkol müptelası haline getirilen bir nesil sağlıklı düşünme ve sömürüye karşı direnme vasfını kaybediyor. Aynı şekilde şans oyunlarının toplumda telafisi mümkün olmayan bir yozlaşmaya yol açtığını görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Söbüoğlu, “Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak 31 Aralık Salı Günü’nü 1 Ocak Çarşamba Günü’ne bağlayan gece 81 şubemizde yaklaşık 600 kadar noktada Mekke’nin Fethi Programı düzenleyeceğiz. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam Ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıldönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmaktan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz. Ayrıca biz, İstanbul’un Fethini Diyarbakır’a, Diyarbakır’ın Fethini Kudüs’e, Kudüs’ün Fethini Mekke’ye ve Mekke’nin Fethi’ni de vahyin insanlığa olan çağrısına bağlamayan her anlayışın eksik olduğunu düşünüyoruz. Herkesi Mekke’nin Fethi Programına davet ediyoruz. Programımız, Aydın Aydın hocamızın konuşması, Kur’an-ı Kerim tilaveti, şiir dinletisi, sinevizyon gösterileri, Siyer-i Nebi yarışması ödül töreni şeklinde olacaktır” dedi. Tüm vatandaşlarımızı 31 Aralık Salı günü saat 19:30’da Kayseri Şehir Tiyatrosunda gerçekleştireceğimiz bu programa davet ediyorum. Ayrıca Develi, Yahyalı ve Sarız ilçelerimizde de programımız olacak. Kıymetli vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

 

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV