banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

AGÜ AB PROJESİYLE ARAŞTIRMA YAPACAK

Ortak çalışmalar yapacaklar

20 Temmuz 2017 Perşembe 07:37
Bu haber 639 kez okundu
AGÜ AB PROJESİYLE ARAŞTIRMA YAPACAK
Haberici -->

Kabul Gören Proje ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri, yenilikçi proje tabanlı eğitim yöntemiyle farklı ülkelerden bilişim sektöründen firmalar ve akademisyenlerle ortak araştırma ve geliştirme projeleri ve tezleri yürütecek.

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümünün AB projesi ile yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim gören öğrenciler yenilikçi proje tabanlı eğitim yöntemiyle farklı ülkelerden bilişim sektöründen firmalar ve akademisyenlerle ortak araştırma ve geliştirme projeleri ve tezleri yürütecek.

AGÜ Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. M. Şükrü Kuran’ın dahil olduğu 8 Avrupa Birliği üye ülkesinden üniversitenin ortaklığıyla yürütülecek olan “Improving Employability through Internationalization and Collaboration” isimli eğitim ve araştırma projesi, AB ERASMUS+ koordinatörlüğü tarafından kabul edildi.

Proje kapsamında yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim gören öğrenciler yenilikçi proje tabanlı eğitim yöntemiyle farklı ülkelerden bilişim sektöründen firmalar ve akademisyenlerle ortak araştırma ve geliştirme projeleri ve tezleri yürütecek.

Öğrencilerin eğitim hayatları süresince farklı ülkelerden firmalar ve akademisyenler ile çalışarak farklı kültürler ve farklı çalışma ortamlarını tecrübe edip deneyim kazanmalarının hedeflendiği proje 3 yıl sürdürülecek.

Danimarka’dan Aalborg Üniversitesinin koordinatörlüğünde yürütülen proje ekibinde Türkiye’den Abdullah Gül Üniversitesinin yanı sıra Almanya’dan Hamburg-Harburg Teknik Üniversitesi, İspanya’dan Katalunya Politeknik Üniversitesi, Polonya’dan UTP üniversitesi, Norveç’ten Stavanger Üniversitesi, Letonya’dan Riga Teknik Üniversitesi ve Hollanda’dan Saxion Uygulamalı Bilimler Üniversitesi bulunuyor.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV