banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

AGÜ EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), URAP (University Rankings by Academic Performance ) Araştırma Laboratuarı’nın üniversitelerin akademik performansını özetleyen listesine göre, 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler içinde 2. sırada yer aldı.

01 Ekim 2018 Pazartesi 09:53
Bu haber 731 kez okundu
AGÜ EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA
Haberici -->
Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), URAP (University Rankings by Academic Performance ) Araştırma Laboratuarı’nın üniversitelerin akademik performansını özetleyen listesine göre,  2000 yılından sonra kurulan üniversiteler içinde 2. sırada yer aldı.

Türkiye’deki üniversitelerin akademik performanslarını çeşitli kriterlere göre değerlendiren, ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan URAP Araştırma Laboratuarı’nın 2018-2019 üniversite sıralamaları açıklandı.

Makale ve atıf sayıları, bilimsel doküman, doktora mezunu öğrenci sayısı ve öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı başta olmak üzere toplam 9 kriterin esas alındığı sıralamaya göre AGÜ, 2000 yılından sonra kurulan tüm üniversiteler içinde 2’nci sırada yer alarak, Türkiye’nin en iyi 2’nci üniversitesi oldu.

Lisans mezunu veren 157 üniversite yer aldığı Türkiye sıralamasında, Clarivate Analytics/InCites ile YÖK’ün yayımladığı veriler kullanıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV