banner87
13 Aralık 2018 Perşembe

AGÜ ÖĞRENCİLERİ FİRMALARLA BULUŞTURDU

Onların hem iş bulabilme hem de staj için firma bulabilmelerine imkan sağladı.

09 Mart 2018 Cuma 07:17
Bu haber 328 kez okundu
AGÜ ÖĞRENCİLERİ FİRMALARLA  BULUŞTURDU
Haberici -->

Bu yıl ilk kez mezun verecek olan Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ),  düzenlenen Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma” etkinliği ile mezun olacak öğrencilerini firmalarla buluşturarak, onların hem iş bulabilme hem de staj için firma bulabilmelerine imkan sağladı.

Sümer Kampüsü Rektörlük Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe farklı sektörlerden Türkiye’nin önce gelen birçok firması katılarak stantlar açtı.

AGÜ’nün mezun olacak öğrencilerinin sektördeki firmalarla tanışabilmelerinin yanı sıra firmaların da kendi hedeflerine en uygun öğrencileri seçebilmeleri amacıyla organize edilen etkinlikte, firmaların yetkilileri, mezun olacak öğrencilerle birebir görüşme imkanına da sahip oldu.

Etkinliğe mezun olacak öğrencilerin yansıra firmalardan özellikle yöneticiler ve İnsan Kaynakları Yöneticileri katıldı.

“Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma” etkinliği kapsamında bir de panel düzenlendi. Panelde ise firmalar  kendilerini tanıttığı, iş yaşamını anlatıp öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

AGÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Yılmaz’ın yönettiği panele, Nokia Teknik Destek Merkezi Yöneticisi Burak Kılyaran, Stryker Kıdemli Finans Direktörü Ercan Bezan, Arçelik’ten Mustafa Uğuz, Türk Telekom’dan Zeki Oralhan, Vestel Ar-Ge Müdürü Metin Nil, Aspilsan İş Geliştirme Müdürü Murat Kaan konuşmacı olarak katıldı.

Panelin açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, Abdullah Gül Üniversitesi’nin bu yıl ilk mezunlarını vereceğini,  dolayısıyla Kariyer Mutfağı adlı etkinliği çok önemsediklerini ifade etti.

Prof. Dr. Yılmaz, “Öğrencilerimizi her daim sevgiyle ve özenle yetiştirmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla onlar artık yavaş yavaş vitrine çıkıyorlar. Abdullah Gül Üniversitesi’nin hep altını çizmeye çalıştığımız ciddi derecede farklı olma eğilimini, misyonunu bu anlamda ortaya koymaya çalıştığımız çabaları bir şekilde mezunlarımızla da göstermeye çalışıyor olacağız” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV