banner153
11 Temmuz 2020 Cumartesi

AHİLİK HAFTASI İÇİN KUTLAMA KOMİTESİ TOPLANDI

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kutlanacak olan Ahilik Haftası için il kutlama komitesi, Esnaf ve Sanatkarlar Kefaleti Kooperatifi binasında toplandı.

21 Mart 2012 Çarşamba 17:54
Bu haber 792 kez okundu
AHİLİK HAFTASI İÇİN KUTLAMA KOMİTESİ TOPLANDI
Haberici -->
 Ahilik Haftası'nda yapılacak olan etkinlikleri belirlemek için toplanan Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesi'nde Vali Yardımcısı Kasım Fikret Dayıoğlu, Kayseri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Kamil Akçadırcı ile Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Mustafa Alan bulundu. Komite, Eylül ayındaki Ahilik Haftası'nda etkinliklerin nasıl olacağına ve neler yapılacağını açıkladı.Toplantıda bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Kasım Fikret Dayıoğlu, "Ahinin belirlenme çalışmaları, Ahilik Haftası dolayısıyla ödül yönetmeliği çerçevesinde yapılacak işlemler ile ilgili kıstasları belirlemek, hafta içinde yapılacak etkinliklerin daha önceki toplantılarımızda söylediğimiz gibi her sene ilimizde, bir önceki seneden daha iyi, ileri adıma geçebilmek için ne yapılması gerekirse, bu toplantılarda bunları düşünüyoruz" dedi.Ahilik Haftası'nda etkinliklerin içeriğine değinen Kayseri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Kamil Akçadırcı, 2. Uluslararası Ahilik Sempozyumu'nun planlandığını ifade ederek, "Burada toplanmamızın amacı, kutlama haftası çerçevesinde içeriklerin tespiti ve kuruluşların görev tahsisini yapmak için toplandık. Kutlamalar 17 Eylül 2012 Pazar günü başlayacak" şeklinde konuştu.

KESOB Başkanı Mustafa Alan ise, "Kayseri Ahilik Haftası'nı diğer illere göre daha başarılı bir şekilde kutluyor. Ahi Evran'ı geri getiremeyiz, ama Ahi Evran'ın kültürünü gelecek kuşaklara aktarabilirsek, hem ülke hem gençlik hem de insanlık adına faydalı olur kanaatindeyiz" ifadelerini kullandı.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV