banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

AİLELERİNE CEZA YAZILDI

Dilencilik yaptırılan, mendil satan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocukların ailelerine Kabahatler Kanuna göre ceza yazdı.

23 Mayıs 2018 Çarşamba 03:38
Bu haber 368 kez okundu
AİLELERİNE CEZA YAZILDI
Haberici -->

Polis, çocuklarla ilgili kent merkezinde yaptığı denetimlerde dilencilik yaptırılan, mendil satan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocukların ailelerine Kabahatler Kanuna göre ceza yazdı.

Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından son bir ay içerisinde sokakta çalıştırılan ve dilendirilen çocuklarla ilgili çalışma yapıldı. Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada, şu bilgiler verildi;

“İlimizde ana caddelerde, kavşaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kâğıt toplayan çocuklara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen (3) çocuğun ailesine, Türk Ceza Kanununun 233. maddesinde belirtilen “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali” suçundan, (13) şahısa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden işlem yapılmıştır, ayrıca (18) yaşından büyük (37) şahsa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden işlem yapılmak üzere Zabıta Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önleme çalışmaları devam etmektedir.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV