banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

AİLEMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, ailesi ayakta kalan tek millet olduğunu belirterek, “O bizim Türk toplumumuzdur. O nedenle ailemize sahip çıkmalıyız. Biz bu nedenle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ile protokol imzalıyoruz” dedi.

03 Ekim 2018 Çarşamba 07:03
Bu haber 883 kez okundu
AİLEMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ
Haberici -->
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, ailesi ayakta kalan tek millet olduğunu belirterek, “O bizim Türk toplumumuzdur. O nedenle ailemize sahip çıkmalıyız. Biz bu nedenle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ile protokol imzalıyoruz” dedi.

Kayseri OSB ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokolle, Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletmelerle, Kayseri Organize Bölge Müdürlüğü çalışanlarına eğitsel ve psiko – sosyal destek sağlamak, aile içi iletişim, eğitim, hukuk, medya ve sağlık gibi alanlarda yetkinlik kazandırılacak. Problemlerle başa çıkabilme becerilerine, bireylerin sahip olduğu kaynakları en etkin ve etkili şekilde yönetebilmelerine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri,  Kayseri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer ve Müdürlük çalışanları katıldı. İmza töreninde bir konuşma yapan Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, “Kayseri OSB olarak kurumlar arası koordinasyona ve işbirliklerine her zaman büyük önem veriyoruz. Daha öncede ORAN, KOSGEB, Belediyelerimiz ve birçok STK ile işbirliği yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Sanayimize, sanayicimize ve OSB’de çalışan yaklaşık 75 bin iş ortağımıza; fayda sağlayacak her türlü birlikteliği sağlamak için caba gösteriyoruz. Bu çalışmalarımız artarak devam edecek. Aile ve Sosyal Politikalar ile işbirliği içerisinde hizmet çıtamızı artıracağız. Yapılan bu iş birliği kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların, yürütülmesi, planlanan tanıtım, eğitim, sunum, bilgilendirme toplantıları ve karşılıklı veri alışverişi konularında imzalayacağımız protokol ile Kayseri Aile Çalışma  ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzle beraber çok önemli işlere imza atacağımıza inanıyoruz” dedi.

AİLESİZ BİR MİLLET DÜŞÜNÜLMEZ

OSB Başkanı Tahir Nursaçan, batı toplumlarının aile ile ilgili çalışma yaptığını, ilimle yol aldıklarını ifade ederek, “Batı toplumları çocuklarına kitap okumayı kazandırırken, bizim çocuklarımız teknoloji bağımlısı oldu. Bunun önüne geçmek gerekir. Ailelerimiz ve çocuklarımız bizim için çok önemlidir. Ailesiz bir toplum düşünülmez. Ailemize sahip çıkmalıyız. Ailesi ayakta olan tek milletiz. Maalesef çağımızı getirdiği sorunlar ve hastalıklar var. Bunu hep birlikte aşacağız” diye konuştu.

HERKESE ULAŞMAK İSTİYORUZ

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, Kayseri OSB ile yapmış oldukları işbirliği ile başarılı çalışmalara imza atacaklarını söyledi. “Sayın Başkan Tahir Nursaçan ve projede emeği geçen ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” diyen Özer, “Burada yapacağımız çalışma ile herkese ulaşmak istiyoruz. Bölgede 75 bin insanımız var ve çalışıyor. Hepsine ulaşmak zor. Ama bu peyder pey 5, 10, 15 bin kişiye kadar ulaşmayı amaçlıyoruz. Aile ve aile içindeki iletişim bizim için çok önemlidir” diye konuştu.

HABER: ERSAN TEMİZEL 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV