banner87
25 Ağustos 2019 Pazar

AK PARTİ ADAYLARINI ÇEKEBİLİR

AK Parti'nin Ankara Adayı Mehmet Özhaseki, Cumhur İttifakı kapsamında bazı illerde adaylarını geri çekebileceklerini söyledi.

12 Şubat 2019 Salı 09:57
Bu haber 484 kez okundu
AK PARTİ ADAYLARINI ÇEKEBİLİR
Haberici -->
AK Parti'nin Ankara Adayı Mehmet Özhaseki, Cumhur İttifakı kapsamında bazı illerde adaylarını geri çekebileceklerini söyledi.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, yerel seçimlere ilişkin canlı yayında önemli açıklamalar yaptı. Özhaseki, Cumhur İttifakı kapsamında Hakkari ve Şırnak adaylarını geri çekeceklerini söyledi.

AK Parti'nin Ankara Adayı Mehmet Özhaseki, CNN TÜRK ekranlarında Dilce Canova'nın sorularını yanıtladı. Yerel seçimle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Mehmet Özhaseki, Cumhur İttifakı'nın temelinde fazladan şehir alalım gibi bir düşünce olmadığını, konuşmalarda da böyle bir pazarlık olmadığını söyledi.

Cumhur İttifakı, beka meselesiyle ortaya çıktığını anımsatan Özhaseki, bu süreçte takip edeceklerin yolun Kandil'den Pensilvanya'dan emir alanlar iş başına gelmemesi, o zaman sadece 30 büyükşehirde ittifak yapmaktan ziyade 81 vilayette  takip ettikleri ortam olduğunu söyledi. İlk olarak büyükşehirlerde anlaştıklarını hatırlatarak, önümüzdeki süreçte gidişatı takip edeceklerine dikkat çekti.

Özhaseki, "Hakkari, Iğdır, Şırnak ve batı illerinde aday çekmeler olabilir. Bu anlamda sürekli anket yaptırıyoruz. MHP de anket yapıyor. Bizim tehdit olarak gördüğümüz kişilerin seçilme riski varsa aday çekilecek. Elbette aday çekilecek. Son 25 yılım belediyecilikle geçti. Dünyanın neresinde şehircilikle ilgili bir gelişme varsa takip ediyorum. 2 şey ilgimi çekti CHP'nin seçim bildirgesinde. Bizim 10 yıl önceki manifestomuzda yazdığımız hususları alıp kelimeleri değiştirip kullanmışlar gibi gözüküyor. Ütopik ve süslü sözler var. Biraz daha somut ve ayakları yere basan sözler olması lazım. Biz Ankara’mızda insanlar arasında bir anket yaptık. Her bir yazdığımız bizim ayakları yere basan milletin beklediği şeylerdi. Ancak bu tarafa geldiğimiz zaman istihdam yazarsanız hangi istihdamı arttırdınız diye adama sorarlar. Örneğin; Erciyes'te bir dağa var ancak büyükşehire bağlanınca orayı kayak merkezi yaptık. Oradan ekmek yiyen insan var" açıklamasında bulundu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV